Vhodně zvolený účes vám ubere roky. Stačí se držet několika základních pravidel

Fotografie: Freepik

Vlasy jsou korunou krásy každé ženy. V průběhu let často ztrácí sílu a objem, ale existují metody, jak vlasy upravit, abyste vypadali o pár let mladší.

Jak postupně stárneme, vlasy ztrácejí pomalu na objemu a začnou být stále jemnější a křehčí. Stres vytvořený každodenními starostmi může také velmi ovlivnit, v jakém stavu se naše vlasy nacházejí. Důležitým předpokladem pro udržení krásné a husté hřívy je jistě i dobrá péče v podobě aplikací různých výživných masek a kondicionérů a nemalou zásluhu zdravých vlasů má správná výživa. Naštěstí existují metody, jak vlasy upravit, aby vypadali lépe.

Nebojte se změny

Neustálá volba stejné barvy může být nakonec tou špatnou, a to nejen z důvodu poškození vlasového vlákna, které může trpět vysycháním. Jestliže chcete zachovat vlasy zdravé a silné a chránit je před lámáním, dejte přednost jemnému melíru, který dokáže krásně rozzářit obličej. Působí také mnohem přirozeněji než jednolitá barva a vnese lesk do vašich vlasů.

Získejte větší objem

Pokud máte vlasy dlouhé nebo velmi jemné, může být pro vás velmi prospěšné, pokud se rozhodnete pro postupné sestříhání vlasů. Zachováte si tím tak svou délku, které se nechcete vzdát, a zároveň přidáte vašemu účesu na objemu. Pokud chcete skrýt viditelné vrásky na čele, výborně vám k tomu poslouží střih směrovaný z větší části na stranu a zároveň tento trik zajistí i váš svěží vzhled.

Fotografie: Freepik

Zastřihněte ofinu

Pokud se vám již vytvořily jemné linie nebo vrásky na čele a nehodláte je ukazovat světu, může vám ofina pomoci je přirozeným způsobem zakrýt. Jestliže se pro ofinu rozhodnete, určitě požádejte svého kadeřníka o výběr nejlepšího střihu. Ten se určuje podle tvaru obličeje a rozhoduje o finální nejvhodnější délce.

Zkraťte délku

Pokud máte velmi jemné vlasy, zkrácení délky může příjemně změnit váš obličej. Stává se to z důvodu křehkého a nezdravého vlasového vlákna, které se odráží na vašem vzhledu matným dojmem a díky tomu můžete vypadat starší. Rozhodnutím pro kratší střih získáte mnohem mladší vzhled. Odvážnější si mohou vybrat chlapecký střih nebo se nechat inspirovat množstvím střihů pro krátké vlasy.

Fotografie: Pexels

Měňte styly účesu

Mít dlouhé vlasy nestačí na to, abyste mohli mít krásnou hřívu. Rovné, vlnité, kudrnaté nebo v drdolu? Každý den upravujte své vlasy tak, abyste působili svěžím dojmem. Je jen na vás, jak moc popustíte uzdu kreativitě. Inspirovat se můžete obrovským množstvím účesů od nejjednodušších pro každodenní nošení nebo složitějších účesů do společnosti.

Důležitá hydratace

Stříhání vlasů a vytváření slušivých účesů je dobrý způsob, jak se omladit o pár let. Před tím vším ale musíte nejprve o své vlasy důkladně pečovat. Pokud máte vlasy roztřepené, poškozené nebo naopak mastné, nebudou vlasy nikdy působit oslnivým dojmem. Výbornými pomocníky po hydrataci jsou například arganový, avokádový nebo kokosový olej, které je vhodné nanášet především na konečky.

Fotografie: Pixabay

Doplňky do vlasů

Klobouky, šátky nebo čelenky si můžete dopřát jako doplněk pro mladistvější vzhled. Pokud dáváte přednost jemnějšímu vzhledu, ozdobit svůj účes můžete hezkou sponou nebo řadou malých sponek. Na trhu je velké množství dekorací do vlasů, stačí si jen vybrat tu pravou, která podtrhne váš krásný mladistvý účes.

Zdroj: WomensHealthMag