Odborník prozradil, jak zabránit mlžení brýlí při nošení ochranných roušek

Fotografie: Depositphotos

Kromě karantény a dalších opatření, která narušují náš každodenní život, pandemie přinesla ještě jednu nepříjemnost, zamlžené brýle během nošení roušek. Znáte to všichni, kdo nosíte brýle, rouška na ústa, brýle dolů, rouška dolů, brýle na oči. Ať je to, jak chce, v obou případech špatně vidíte.

Možná se to zdá jako banální problém, ale co si budeme povídat, je to pěkně otravné. Proto se uchylujeme k tomu, že nosíme roušku pod nosem, ale tím pádem ztrácí veškerý efekt. Jak tedy zabránit zamlžování brýlí při nošení roušek?

K čemu přesně slouží nošení roušek?
Nošení roušek je jedno z vládních opatření, které je v současné době potřeba dodržovat kvůli ochraně sebe a ostatních před koronavirovou pandemií. Nošení roušek slouží především jako:

  • Ochrana sebe i okolí
  • Ochrana před škodlivými viry

Pamatujte, že pokud nemáte roušku zrovna po ruce, vždy je lepší mít zakrytá ústa alespoň něčím než nemít vůbec nic. Přestože se jedná o problém kombinovat roušku s nošením brýlí, máme pro vás pár tipů, jak tyto dvě věci v klidu nosit dohromady.

Brýle na roušku

Nejjednodušším a nejúčinnějším způsobem, jak zabránit mlžení brýlí, je umístit je ne pod roušku, ale přes její okraj. Tímto způsobem bude teplý vzduch částečně zachycen látkou a skla brýlí se nebudou zamlžovat.

Kus látky pod maskou

Pokud vám první tip příliš nepomáhá, můžete si zkusit vložit kousek látky pod roušku, kde se dotýká nosu. Látka navíc také zablokuje průchod teplého vzduchu.

Fotografie: Depositphotos

Ohněte okraj roušky

Elegantní způsob, jak zabránit zamlžování skel od brýlí, byl vynalezen v Japonsku. Stačí jen ohrnout horní okraj roušky dovnitř a vytvořit tak bariéru před teplým vzduchem.

Malý kousek drátu

Pokud rouška špatně přiléhá k nosu, můžete do ní všít malý kousek drátku. Díky němu vytvarujete roušku kolem nosu a bude těsněji sedět na obličeji, což zabrání proudění teplého vzduchu a zamlžování brýlí.

Použití mýdla

Pomocí mýdla otřete skla mýdlem a následně vyčistěte čistým hadříkem nebo papírovým ubrouskem. Na skle tak zůstane ochranný film, který zabrání kondenzaci vlhkosti na sklech. Popřípadě můžete zkusit ještě jeden způsob, velice podobný, a sice umývat skla od brýlí mýdlovou vodou.

Efekt bude stejný, zabráníte mlžení brýlí. Snad vám tyto rady pomohly a nyní se už nebudete více trápit se zamlženými brýlemi při nošení ochranných roušek. Obě věci jsou totiž potřeba.