Padání vlasů – Dá se tomu zabránit?

V souvislosti s padáním vlasů se nejčastěji mluví o mužích. Ale je to problém i celé řady žen, které tak ráno při česání najdou na svém hřebenu stále větší chomáč vypadaných vlasů. A pokud se tento problém týká i vás samotných, je nejvyšší čas ho začít řešit.

Zlepšete svůj život – hlavně stravu

Jedním z nejčastějších důvodů, proč vlasy padají, je zkrátka špatný životní styl. Je to známkou, že s naším tělem není něco v pořádku a rozhodně mu něco chybí. Ideální je tak změnit svůj jídelníček, a zařadit do něho dostatek ovoce a zeleniny, které jsou bohaté na vitamíny a minerály. Stejně tak je ideální skoncovat se všemi zlozvyky, jako mnoho kofeinu, kouření, ale také alkohol. Vliv na padání vlasů však může mít také stres, nebo málo spánku.

Nezapomeňte na výživu pokožky

Pokud změníte sovu životosprávu, rozhodně ještě není vybráno, jelikož je třeba zaměřit se i na vlasovou pokožku, a vlasy samotné. Ty by se tak měly v první řadě výrazně zpevnit, a vyživit. Kromě speciálních šamponů je vhodné využívat i různé regenerační kúry nebo balzámy, které rozhodně dokážou pomoci. Stejně tak může pomáhat také masáž vlasové pokožky, díky které se tkáně mnohem lépe prokrvují, a tak jsou samotné buňky mnohem lépe vyživovány.

Zajít lze i za dermatologem

Pokud tyto osvědčené metody nefungují, není ostudou zajít s tímto problémem i za dermatologem, který může najít příčinu problémů, které vaše vlasová pokožka má. I ten rozhodně může doporučit vhodné přípravky, popřípadě také léky, díky kterým se může vaše vlasová pokožka vrátit do normálu.

Jelikož zoufalí lidé často dělají různé věci, je třeba jistě upozornit na nešvar nepoctivých obchodníků, kteří nabízejí „skutečně zázračné produkty“, garantující dokonalou hřívu za pár dní. Pokud na něčím podobným přemýšlíte, raději zapomeňte. Jenom těžko totiž dosáhnete efektu za tak krátkou domu, kterou slibuje etiketa.

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net