Péče o suché vlasy

Suché vlasy rozhodně nejsou ničím příjemným, a jak se ukazuje, je to často velký problém. Především potom v letním období, kdy na ně působí slunce. Ale ani v zimě nejsou v bezpečí, jelikož to na ně má zase poměrně neblahý vliv mráz. Pokud i vy budete pozorovat, že vaše vlasy nemají lesk, nejsou příjemné na dotek, a snadno se lámou, je to známka toho, že jsou suché a poškozené.

I vlasy je třeba hydratovat

To, že používáme různé hydratační přípravky na naši pleť, nám přijde zcela samozřejmé. Na druhou stranu jenom málokoho napadne, že podobné produkty je třeba používat i na naše vlasy. V první řadě by měl vlasům pomoci šampon, který je právě na takto poškozené vlasy určený. Následně bychom však s péčí rozhodně neměli končit, jelikož je nutné vlasům původní vzhled skutečně navrátit.

Dnešní trh nabízí opravdu široké možnosti v tom ohledu, jak se o takto zničené vlasy starat. Ideální jsou třeba různé vyživující masky, které tak dokážou vlasům pomoci jak v celkové hydrataci, tak i regeneraci. Na tu jsou poté jako stvořené kompletní kúry. Mimo to není problém využít i různých sér, zvláště pokud se daného problému a samotného řešení také týkají.

Vlasy jsou zachráněny – co dále

Podobné metody je nutné opakovat několikrát do týdne, dokud vlasy skutečně nebudou takové, jaké mají být. Následně bychom však měli nadále používat speciální a kvalitní šampon, a alespoň jednou za 10 dní dopřát vlasům vyživující masku, nebo regenerační kúru. Díky tomu tak budete vlasy neustále vyživovat a jejich kvalita se postupně zlepší. Chceme-li vlasům ještě více pomoci, neměli bychom je samozřejmě vystavovat přímému slunečnímu žáru, mrazu, slané mořské ani chlorované vodě. To vše má na jejich suchý vzhled velký vliv.

Fotografie publikována se svolením marin designs Photography/FreeDigitalPhotos.net