Podle kadeřníka se většina lidí celý život dopouští při mytí hlavy zásadní chyby

Fotografie: Depositphotos

Mytí vlasů je dovednost, kterou zvládáme již od svého raného dětství. Podle profesionálů to však většina z nás dělá naprosto špatně.

Mytí vlasů je dovednost, o které si téměř každý z nás myslí, že ji zvládá již od svého raného dětství, a to bez jakýchkoli problémů. Mnoho profesionálních kadeřníků však tvrdí, že to většina lidí dělá naprosto špatně – naštěstí jde pouze o malou chybu, již lze velmi jednoduše napravit. Níže se proto můžete seznámit se způsobem, který je pro mytí vlasů obecně nejvhodnější.

Jak si správně umýt vlasy

Řada kadeřníků klienty po ostříhání varuje, aby si vlasy myli správným způsobem, ale jen málo z nich jim prozradí, jaký způsob to vlastně je. To se rozhodl napravit profesionál, který svou radu sdílel na Twitteru, a jak sám dodává, jeho příspěvek si získal velké oblíbenosti. Mladík si všimnul, že si většina jeho zákazníků neuvědomuje, že by si měli vlasy mýt šamponem nadvakrát, nikoli jenom jednou. „Poprvé se vlasy zbaví oleje a nahromaděných nečistot a podruhé může šampon skutečně dělat to, co má,“ vysvětlil.

Zároveň bychom si podle něj měli šamponem mýt pouze pokožku hlavy, protože během oplachování hmota stejně proteče mezi vlasy. A jak je tomu u kondicionéru a balzámů na vlasy? Ty byste měli nanášet pouze na konečky a druhou polovinu délky vlasů. Po nanesení hmoty je nutné počkat daný čas (který najdete na obalu) a poté vlasy rozčesat prsty nebo hřebenem se širokými zuby – to vše samozřejmě ještě během vašeho pobytu ve sprše, abyste mohli své vlasy nakonec opláchnout.

Časté mytí vlasů spíše škodí

Nakonec byste neměli zapomenout, že je dobré vlasy umývat pouze dvakrát nebo třikrát týdně, protože příliš časté mytí může způsobit více škody než užitku. Mnoho lidí, kteří již vyzkoušeli kadeřníkovy rady, zaznamenalo podle všeho velkolepé výsledky. „Moje vlasy jsou opravdu v lepším stavu. Nemůžu uvěřit, jak velký je to rozdíl. Stejně tak nemůžu uvěřit tomu, že je mi 26 let a teprve teď jsem se z příspěvku na Twitteru konečně naučila, jak si správně umýt vlasy,“ objevilo se v komentářích.

Fotografie: Pixabay

Pokud i vy toužíte mít krásné a hedvábné vlasy, měli byste začít nejprve s výběrem správných prostředků pro jejich péči, jako je zejména vhodný šampon, kondicionér a samozřejmě balzám nebo olej pro podporu jejich růstu. Poté se již stačí řídit výše uvedenými tipy od profesionálního kadeřníka a vaše vlasy se dočkají neuvěřitelných změn. Nečekejte, až se vám objeví šediny, začněte ihned.

Zdroj: Byrdie