Péče o odbarvené vlasy v domácích podmínkách: Dlouhotrvající barva závisí hlavně na frekvenci mytí

Fotografie: Dean Wissing / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Vlasy obarvené na blond vyžadují zvýšenou péči, aby vypadaly zdravě. Samotná blond barva se také rychleji smývá. Zjistěte, jak tedy o blond vlasy pečovat, aby si zachovaly své zdraví i barvu.

Odbarvená hříva si vyžaduje o něco náročnější péči než vlasy jiných barev. Blond barva je sama o sobě agresivnější, a vlasy tak poškozuje více než jiné barvy. Navíc se na odbarvených vlasech mohou velmi rychle začít tvořit prameny, na nichž prosvítají měděné, žluté nebo jiné tóny, které jsou pochopitelně nežádoucí. I v domácích podmínkách však jde o blond hřívu pečovat tak, aby vypadala perfektně až do příští návštěvy kadeřníka nebo dalšího barvení.

Hydratace je základ

Odbarvování je proces, který vlasy zbavuje živin a přirozeného mazu. Vlasy jsou po odbarvení mnohem náchylnější k suchosti, lámání a vypadávání. Základem péče o blond odstín je tedy kvalitní hydratace vlasů. Kromě běžné péče byste proto měly investovat do bezoplachového kondicionéru a hydratačních vlasových masek, které je vhodné aplikovat alespoň jednou týdně.

Žádné další vysušování

Suché odbarvené vlasy už nepodrobujte dalšímu zbytečnému vysušování. Pokud si chcete vlasy udržet zdravé, přestaňte je vysoušet fénem a omezte používání kulmy a žehličky. Pozor si však dávejte i na přímé slunce, které vlasy také vysušuje, poškozuje a mění jejich odstín. Vlasy před každým vystavením teplu ošetřete sprejem s tepelnou ochranou.

Fialový šampón

Jedním ze způsobů, jak neutralizovat měděné a žluté tóny, které se brzy začnou v odbarvených vlasech objevovat, je používání fialového šamponu. Jeho nákup byste však měly zkonzultovat se svou kadeřnicí. Na trhu totiž existují různé varianty a každá je vhodná pro jiný odstín. Používat by se měl jednou týdně. Vlasy si tak mnohem déle udrží žádoucí světlý odstín.

aplikace spreje na vlasy
Fotografie: Freepik

Vlasy si rozhodně nemyjte každý den

S mytím vlasů to nepřehánějte, zbavuje totiž vlasy jejich přirozené ochrany a mazu. Každé mytí vlasů také zakončete oplachem studenou vodou. Ta pomůže vlasy po mytí uzavřít, budou tak mít více přirozeného lesku. Jestli máte již druhý den po umytí pocit mastných vlasů, zkuste použít suchý šampon a ještě nějaký den bez mytí vlasů vydržet. Také se vyhýbejte šamponům s obsahem sulfátů (SLS a SLES), u nichž se ukázalo, že vlasům vůbec neprospívají. Bohatou pěnu, která se díky nim v šamponu tvoří, si jistě můžete odpustit.

Olejová séra nejsou pro blond odstíny vhodná

Používání olejových sér k hydrataci vysušených vlasů nemusí být pro blond odstíny vhodné. Na vlasech totiž mohou vyvolat silný efekt mastnoty, a dokonce po sobě mohou zanechat i žluté skvrny, obzvlášť máte-li velmi světlou platinovou blond. S olejem tedy šetřete a používejte jen ty, které jsou rozpustné ve vodě. Mnohem lepší je používat výše zmíněné hydratační masky.

Experimentujte a zkoušejte, co vám sedne

Péče o blonďatou hřívu není úplně jednoduchá a dost závisí na odstínu i kvalitě samotných vlasů. Proto se nebojte občas experimentovat a vyzkoušet, co vyhovuje právě těm vašim. S trochou pozornosti a péče se však můžete dopracovat k zářivě zdravým vlasům i přes to, že odbarvování pro ně není zrovna nejšetrnější.

Zdroj: Kobieta