Pokojové rostliny, které ženám přinesou do života pohodu a štěstí

Rostliny v domácnosti krásně vyladí atmosféru i pohodu domova. Květiny dokáží čistit vzduch i přinést pohodu a štěstí do vašich životů. Už po staletí se věří, že každá rostlina má v sobě jiné poslání pro každého, kdo ji ve svém okolí má. Pojďte se podívat, které pokojové rostliny přinesou štěstí i vám.

Květiny jsou nádhernou ozdobou stolu i komody

V každé domácnosti můžete narazit na nejrůznější druhy květin. Klasické, pokojové rostliny mohou být rozmístěné na parapetech oken i na komodách v obývacím pokoji či ložnici. Velkým trendem jsou také tropické květiny, které budou krásně zdobit také koupelnové prostory. Květina v domácnosti vám pomůže:

  • pročistit vzduch
  • zpříjemnit prostor
  • oživit holé plochy oken
  • barevně sladit interiér
  • přinést štěstí do života

Toulcovka neboli Lopatkovec je považován za rostlinu ženského štěstí. Přitahuje do domácnosti prosperitu i lásku, a tak se s touto květinou budete vždy cítit dobře a láskyplně. Díky krásným zeleným listům a neobvyklým bílým květům také skvěle sladí váš interiér a dodá mu přírodní prvky.

Nádherná květina s červenými nebo růžovými květy, které vyrazí dech svou krásou. To je oblíbená rostlina Ibišek. Ibišek je taktéž brán jako květina ženského štěstí. Přináší do domácnosti velkou dávku vášně. Naopak hádkám, křivdám nebo nesrovnalostem mezi páry se díky této květině vyhnete.

Hoja je nádherná květina s drobnými kvítky bílé barvy s růžovými detaily. Péče o tuto krásnou květinu je náročnější, avšak odvděčí se vám svým posláním i krásou. Nejlepší umístění této rostliny je v ložnici, například na prádelníku. Bude nejen skvěle zdobit celou ložnici, ale také dodá klid a pohodu do partnerského vztahu.

Myrta je nejen svatební květina

Myrtu jistě znáte ze svatebních vázanek na oblecích a šatech každého svatebčana. Samotná pokojová rostlina je ale také velmi půvabná. Vyznačuje se drobnými lístky a jemnými bílými kvítky, které působí velmi něžně. Mimo jiné také pomáhá řešit partnerské krize a vnáší do vztahů klid a harmonii.

Posledním naším tipem, díky kterému bude vaše domácnost plná štěstí a krásných barev, je Pelargónie. Vypadá perfektně ve vnitřních prostorách i na venkovních parapetech. Skvěle pročistí vzduch v interiéru a přinese energii, díky které předejdete hádkám v rodině.