Proč si ženy vybírají darebáky a odmítají slušné muže

Fotografie: Pixabay

Problém s výběrem vhodného muže může být problémem z dětství. Například pokud otec opustil rodinu, dívky si v dospělosti mohou hledat paradoxně podobné nezodpovědné muže.

Žena z našeho příběhu konečně pochopila, proč si vždycky vybírala protějšky, kteří ji zradili a naopak utíkala před těmi hodnými, kteří by pro ní udělali cokoli. Říkejme hrdince našeho příběhu Jana. Jana měla problémy se vztahy. S jejím svolením nyní převyprávíme její příběh, ve kterém se možná najde mnoho žen.

Zdroj fotografie: Unsplash

Nízká sebeúcta a trauma z dětství

Jana je milá dívka. Je chytrá a krásná. Má blonďaté vlasy, modré oči a je jí krásných 32 let. Bohužel se ji zatím nepodařilo vybudovat ten správný vztah. Vždy si totiž vybrala špatného muže. Ačkoli výběr měla skvělý. Jana přitahovala spoustu mužů různých typů. Vždy si však vybrala jen ty špatné. Prvně se Jana zamilovala do hrubého násilníka a výtržníka. Už na prvních schůzkách vnímala jeho hrubost, ale imponovala ji. Cítila z něj sílu.

Zdroj fotografie: Pixabay

Navíc k ní byl milý, ne hrubý a chránil ji. Rozplývala se v jeho svalnatých pažích a libovala si ve spolehlivosti. Muž nesnesl ani pohledy, ostatních mužů na Janu a byl na ně velmi hrubý. Postupně však začal svoji agresi směřovat na Janu. Křičel na ni. Přikazoval. Nařizoval. Zakazoval. Myslela si, že vše je v pořádku a snažila se ho potěšit. Její přítelkyně však její názor nesdíleli a upozorňovali ji, že vztah není v pořádku.

Jana svého přítele stále bránila

Výhružky se změnily v činy. Vztáhl na ni ruku. Jednou. Podruhé. Potřetí. Jednoho dne přišla do práce s modřinami. Snažila se je zamaskovat make-upem. Styděla se. Všichni se na ní dívali a šeptali si. Bylo to velmi ponižující. Požádala o to, aby mohla jít domů. Když se vrátila, spatřila, jak ze dveří jejich bytu vyklouzla mladá sousedka, zapnula si župan a ironicky se usmála. Milovaný seděl v kuchyni a pil pivo. Jen na ní křičel ať dojde do ochodu. Jana si sbalila věci a odstěhovala se.

Zdroj fotografie: Unsplash

Ani další vztah nebyl v pořádku. Tentokrát si vybrala alkoholika. Soužití s ním netrvalo dlouho. Jana mu dokonce platila léčení. Pak se objevil zdvořilý mladík. Něžný, ochotný. I on byl po rozchodu. Jana poslouchala jeho smutné příběhy, vařila mu, prala, uklízela. Bohužel po čase měl muž hodně práce, nebo píchl či mu nečekaně přijela návštěva. Ukázalo se, že to její přítel hraje na několik stran.

Objevil se úžasný Nikolas

Vážný, rozumný a klidný muž bez špatných návyků. Dřív neměl žádný vážný vztah a zamiloval se do Jany. Cítili se spolu dobře. Jejich vztah nebyl vášnivý, ale laskavý a upřímný. Ale pak se Jana začala chovat divně. Zdálo se jí, že za ní Nikolas příliš utrácí a proto mu něco dluží. Pak v ní hlodali myšlenky, že možná ještě někoho má. Podezírala ho. Začala být smutná, nepříjemná a provokující. Nikolas ji vysvětlil, že nikoho jiného nemá. Chápal ji.

Zdroj fotografie: Pixabay

Nerozuměl však tomu, že její sebeúcta je tak nízká. Nechápal, jak si nemůže vážit sama sebe. Ukázalo se, že si nese trauma z dětství. Chtěla objetí svého táty. Chtěla si s ním hrát, chytit ho za ruku. On nechtěl. Nevšímal si ji a choval se k ní chladně. Brzy rodinu úplně opustil. Nepřišel ani na narozeniny, na Vánoce, na promoci. Nikdy. Proto přestala věřit mužům. Proto začala chodit k psychologovi a je to to nejlepší, co pro sebe a svůj vztah mohla udělat.

Zdroj: VeryWellMind