Ponča, svetříky a kabátky – Hit jara

Nejspíš mi dáte za pravdu, že delší svetříky, kabátky a ponča patří do slušivého módního stylu. Ty podtrhují ženskou siluetu a půvab, proto by měly být nezbytným módním elementem jarního šatníku. Móda neustále rotuje a to, co bychom dřív považovali za nemoderní je dnes IN. Mezi takové kusy oblečení patří například i pončo.

Stylový módní doplněk

Svetry a pulovry jistě tvoří klasiku, která se nikdy neomrzí. Dámské svetry lze označit za módní stylový doplněk, který se hodí jak pro sportovní, tak slavnostní příležitosti. Během jara s námi sice sluníčko koketuje, nicméně ještě bývá chladno a na zcela odhalené kousky těla si nějaký ten pátek počkáme. Pončo se řadí mezi druh oděvu, který sebou nese jasné výhody. Je ležérní, elegantní, hlavně variabilní a dobře se nejen nosí, ale i obléká. Pončo může mít kapsy, kapuci, třásničky, kožešinku a spoustu jiných ozdob. Jeho barva, vzor a celkový styl, určuje, zda jde spíše o sportovní či vysoce elegantní záležitost. Vyrazit v něm můžete totiž napříč městem a stejně tak i do divadla. Říká se, že v jednoduchosti spočívá krása a pončo je toho skvělým důkazem. Střihově jde o jednoduchý doplněk, který je dokonce universální i svou velikostí.

Koupit nebo zhotovit?

Pončo si můžete buď jednoduše koupit hotové, podle svého vkusu nebo se můžete pustit do jeho výroby. Ta ačkoliv se to zdá není vůbec náročná. Pončo můžete uplést, uháčkovat, ale i ušít. Pončo nestojí tolik, co ostatní svrchníky, proto si jich můžete pořídit hned několik a obměňovat je podle potřeby a oživovat s nimi všechny typy outfitů. Jelikož vás nijak neomezuje obvod rukávů, můžete si pod něj obléci cokoliv a v případě chladnějšího počasí i více vrstev. Při oblékání ponča hleďte vždy na rovnováhu. Jestliže je horní díl prostorný a krátce střižený, spodní část oblečení volte přilehlou více k tělu. Volné kalhoty či kolová sukně by vám mohly přidat hezkých pár kilogramů navíc.

Fotografie: 3 18 poncho dress Author: ljlphotography licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com