Rok 2014 a móda – Co poletí?

Rok 2014 již dávno začal a oděvní průmysl určitě nijak nestagnuje. To samé platí i o módních návrhářích, kteří se snaží, seč mohou. Výsledkem jejich práce jsou modely, které poletí v roce 2014. Pokusme se tedy udělat stručný přehled o tom, které oděvy budou hrát v letošním roce hlavní roli.

Na zbytek zimy velký svetr

Nejmodernějším trendem, který bude zazáří již nyní, jsou velké svetry a kabáty. Jde o takzvanou módu oversize. Právě tato móda je typická velkými svetry, jež jsou schopny vytvořit velká ramena, která vypadají zajímavě.

Džínovina a ostře modré barvy

Hitem letošního roku bude také džínovina. Nosit by se měla ve všech možných podobách. Klasikou jsou samozřejmě především kalhoty, nicméně jednat se bude i o šaty, blůzy nebo košile. Kombinována bude džínovina s různými ozdobnými prvky. Ty mohou na tomto typu látky vypadat moc hezky. Z modrých odstínů by se měly prosadit hlavně ty tmavomodré.

Etno oblečení a grafické vzory

Vzorované oblečení bylo vždy v popředí. Etno styl dovoluje v oblékání prakticky všechno včetně kombinace pestrých barev a vzorů. Hravost je jednou z devíz tohoto stylu, tak proč se trochu nevrátit do dětských let? Jinak by mělo také oblečení vypadat hezky i ve svých přísných grafických podobách. Obdélníky, čtverce nebo jiné geometrické útvary budou na nových modelech vypadat sice striktně, ale hezky.

Černé bundy v kůži

Kožené bundy byly vždy poměrně in a letos tomu nebude jinak. Motorkářské černé bundičky budou vypadat i letos skvostně a rozhodně bude možné tyto bundy sehnat v různých střizích a variacích. Tyto bundy sice nejsou příliš funkční, nicméně vzhledově určitě konkrétní ženě přidají. Právě ony jsou schopny představovat jakýsi přísný protiklad proti jinak vcelku hravým trendům, jimiž se bude letošní móda ubírat.

Fotografie publikována se svolením Serge Bertasius Photography/FreeDigitalPhotos.net