Neobyčejně obyčejná móda – NORMCORE

Již v roce 2014 vznikl nový módní směr zvaný NORMCORE, který se nadále rozšiřuje. Kladete si otázku, co si pod tímto pojmem vůbec představit? Rozhodně nejde o nic výstředního. Hlavní myšlenkou je totiž obyčejnost, jednoduchost a ležérnost. Vše spočívá v tom, vypadat co možno nejpřirozeněji a obyčejně. Módní styl NORMCORE znamená nijak se nelišit a hlavně nevyčnívat. V jednoduchosti prostě spočívá krása.

Žena, která tento styl vymyslela, se jmenuje Emily Segal a je spoluzakladatelkou newyorské agentury K-Hole zabývající se módními trendy. Tvrdí, že lidé jsou otrávení z toho, jak se musí odlišovat, když chtějí dosáhnout nějakého postavení.

Jak si tento styl představit?

Nejběžněji se objevují jednoduché džíny, riflové a fleecové košile i jednoduchá trička. Neuvidíte zde žádné výstřednosti ani výrazné barvy. Dominují jednoduché tvary, střihy a fádní barvy. Je to snadné, lidé si oblíbili praktické kusy oblečení, které se dají nosit od 15 let do důchodového věku, ať už jste muž nebo žena. Výborné na tom je, že tento módní styl sedí všem. NORMCORE vypadá velmi jednoduše, ale pro některé může být až nudný. Hodně záleží i na detailech, takže se dá nudnosti vystříhat. Tento módní trend se objevil také v kolekcích pro sezonu podzim/zima 2014. Vyznavačkou tohoto stylu je například i Emmanuelle Alt, která je redaktorkou francouzského časopisu Vogue. Mezi další vyznavače tohoto stylu patří třeba Barack Obama, Steve Jobs, Lana Del Rey i komici Jerry Seinfeld a Larry David.

Přiblížení stylu NORMCORE

  • Co se týká účesu, tak ženy si vlasy nežehlí, nekulmují a nepoužívají vlasové doplňky – spony, kramlíky, mašle, kytky. Muži nepoužívají gely či vosky a nechávají vlasy přirozeně.
  • Vrchní část oděvů sestává z triček, svetrů, a mikin v tlumených barvách nevýrazného střihu. Dále to jsou vesty, bundy, které jsou především praktické a lze je doplnit třeba o kostkované či džínové košile.
  • Spodní část oděvů sestává z riflí, které by měli být volnější a nejlépe s vyšším pasem. Pak jsou to sukně, tepláky, kraťasy.
  • Obuv bývá většinou sportovní: tenisky, botasky, baleríny, sandále.

Fotografie publikována se svolením photostock Photography/FreeDigitalPhotos.net