Pravda o moderních technologiích

Pod pojmem moderní technologie každého z nás napadnou věci jako je tablet, chytrý telefon, hodinky, „našlapaný“ notebook a jiné až super inteligentní pomůcky. Je sice pravdou, že nebýt těchto moderních technologií, svět by hodně zaostával nejen v medicíně, technice, komunikaci se světem, ale pod její krásnou maskou skrývá větší problémy, než si myslíme. Víte, které to jsou a jak byste měli proti nim bojovat? Podívejme se na ně.

Čas

Moderní lidé vám vždy řeknou, že čas je to, co jim v jejich šťastném životě schází. A ne jen jim, spoustě lidem. Ale přitom stačí tak málo! Sednout si, vzít si tužku a napsat si svůj denní plán. Nepoužívejte k tomu notebook ani tablet. Právě tyto moderní technologie vám totiž často ukrojí tolik drahocenného času a vy se pak jen divíte, že nestíháte a nemáte čas ani pro sebe, natož rodinu. Podívejte se jen na děti kolem sebe. Kdysi dávno jste mohli slyšet dětský smích a pláč na každém rohu, a teď? Jsou z nich kuličky sedící u počítače, chatující na sociálních sítích a o reálném světě, který je za dveřmi,  nemají ani potuchu. Je to tak správně?

Přátelé

Opravdové přátelství se buduje i několik let. Je to zkouška trpělivosti, oddanosti, někdy poctivosti, ale je to i o umění umět odpouštět. V době, kdy lidé neznali počítat, natož sociální síť, měli k sobě mnohem blíže, i když je dělilo i tisíce kilometrů. O to vzácnější pak bylo shledání. A teď? Na svém profilu máme i lidi neznámé a přesto si s nimi hodiny píšeme. Neříkám, že je to špatně, ale kdo doopravdy ví, že si píšete s tím, koho zná? Důvěřuj, ale prověřuj na 100 %, to je má rada.

Naivní očekávání

Tak zhruba před dvaceti léty jsme se mohli dočíst v časopisech, novinách o tom, jak budeme létat na Mars, jak si budeme umět povídat s mimozemšťany, jak budeme jezdit autem na vodu, jak roboti ovládnou planetu a další až sci-fi pohádky. Někteří na to věřili a někteří stále věří. Ale i přesto, že moderní technologie jsou na špičce nejen ve výzkumu, tak vývoji, stále některé věci neumíme ovládnout a je to možná dobře. Člověk není robot, je lidská bytost, která má své potřeby, city. Záleží jen na nás, jak s nimi dokážeme pracovat.

Fotografie publikována se svolením od Blackzhep Photography FreeDigitalPhotos.net

KOREKCE: Nikol Sotolářová