Dopřáváte svým rukou dostatečnou péči?

Ruce denně namáháme a vystavujeme nepřízni počasí. Už z tohoto důvodů si zaslouží naší péči a pak ruce jsou první, čeho si na nás všímají i ostatní. Pravidelná péče o ruce se vyplatí hned několikrát. Ruce budou jednak krásné, vláčné, ale nebude vás pnout pokožka a svědit. V péči o pokožku obličeje býváme mnohem přísnější, ale ruce často opomíjíme. Dnes si popíšeme, jak o ruce pečovat v několika krocích.

Masírování

Stejně jako na chodidlech, tak i na dlaních je řada reflexních bodů, jejichž mačkáním si můžete ulevit při bolestech. Dobře působí také masírování – roztáhněte prsty a palcem druhé ruky masírujte dlaň rovnými tahy směrem k zápěstí. Poté ruce prostřídejte.

Jemný peeling

Pravidelné peelingy pokožce rukou prospějí. Kůži vyhladí a zbaví odumřelých částeček: 2-3 lžíce cukru smíchejte s medem, aby vznikla hustější pasta. Ruce promasírujte krouživým pohybem, opláchněte vlažnou vodou a nakrémujte.

Šetrné mytí

Žádnou jinou část těla nemyjete tak často jako ruce – tím pádem se jejich pokožka rychle vysuší. Proto na mytí nepoužívejte příliš horkou vodu a dejte přednost mýdlům se zvláčňujícími oleji. Ruce také vždy ošetřete krémem. Je vhodné mít krém na ruce hned vedle mycího prostředku na nádobí. Budete tak alespoň pamatovat na tento rituál.

Masážní kartáček

Pokud máte na pokožce rukou zhrublá místa, můžete pomoci – kromě peelingu – také masáž speciálním kartáčkem: Ruce nechte chvíli namočené v teplé vodě, aby kůže změkla, a poté postižená místa jemně, ale důkladně masírujte. Pak umyjte krémovým mýdlem, osušte a promažte výživovým mastným krémem.

Olejová lázeň

Suché pokožce občas dopřejte zvláčňující koupel: Do misky s vlažnou vodou přidejte 4 lžíce olivového nebo kokosového oleje s medem a mlékem – ponořte ruce na 20 minut. Lázeň pomáhá nejen pokožce i vyživuje nehty.

Omlazující maska

Hřbety rukou umí prozradit věk. Jedná se hlavně o pigmentové skvrny. K zesvětlení zkuste enzym papáji: 3x týdně vmasírujte rozmixovanou dužinu papáji na postižená místa a zhruba po 15 minutách smyjte.

Fotografie publikována se svolením Stuart Miles Photography/FreeDigitalPhotos.net