Proč byste měli mít kousek mýdla v každé místnosti? Odpověď je prostá

Fotografie: Depositphotos

Jednoduché využití tuhého mýdla v domácnosti, které je účinné, rychlé, levné a taky velmi šetrné.

Ačkoliv je dnes běžnější a pohodlnější užívání tekutého mýdla, i jeho tuhá verze má své klady a důvody, proč byste ho měli mít alespoň kousek vždy po ruce. Kromě svého běžného využití totiž nabízí hned celou řadu dalších, které se vám v domácnosti mohou nesmírně hodit. Která využití to tedy jsou a v čem vám tato na první pohled obyčejná věc může pomoct a zároveň ušetřit peníze?

Krásně provoní

Vyzkoušejte si tuhé mýdlo rozbalit a vložit do skříně s oblečením nebo například do různých komod a poliček. Uvidíte, že daná místa budou krásně provoněná, a oblečení tak nebude ztrácet svou svěžest po vyprání. Podle daného aroma se také můžete vyvarovat molů a dalších nechtěných potvůrek.

Na kousnutí hmyzem

Léto je za rohem a s ním také každoroční nepříjemnost v podobně otravného hmyzu. Ať už se jedná o komáry, vosy nebo štípající mouchy, jejich kousnutí není nic příjemného a umí nehezky svědit nebo dokonce pálit. Pokud si však dané místo potřete navlhčeným kouskem tuhého mýdla, rozhodně se vám uleví.

Stop vrzání pantů

Pokud vás doma trápí vrzající dveře, zásuvky nebo cokoliv dalšího, řešení může být jednoduché. Stačí skřípající místo jednoduše zlehka potřít tuhým mýdlem a uvidíte, že tyto nepříjemné zvuky rázem ustanou. Nemusíte tak nic opravovat ani mazat nejrůznějšími oleji, stačí využít této rychlé a levné alternativy.

Čisté brýle

Lidé s brýlemi musí často řešit problémy jako zamlžená, špinavá či flekatá skla atd. Zkuste na ně nanést trošku suchého pevného mýdla a vyleštit je hadříkem. Výsledkem budou čisté brýle, které se jen tak nezamlží. Stejná metoda se dá použít i na koupelnová zrcadla, která mnohdy bývají pod nánosem vodní páry celkem nepoužitelná.

Fotografie: Unsplash

Rozpohybujte, co se zaseklo

Pokud vás trápí zaseknutý zip, prstýnek, který nejde sundat, nebo věci tomu podobné, vyzkoušejte toto jednoduché řešení. Stačí použít trošku pevného mýdla, které nanesete na požadované místo, a uvidíte, že vše zaseknuté se rázem rozpohybuje. Tedy až na uraženou přítelkyni, která s vámi odmítá mluvit.

Odpuzovač hmyzu

Jak již bylo zmíněno, tuhé mýdlo může sloužit také jako přirozený odpuzovač hmyzu v domácnosti. Lze ho ale také použít i na zahradě, kde mýdlo stačí nasekat na drobné kousky a nasypat je tam, kde je to potřeba. K vaší úrodě se tak nepřiblíží žádný hmyz, myši ani jiní hlodavci, ale ani větší zvířata jako zajíci a jiná.

Jak na tvrdé boty

Pokud máte nově koupené boty, které se vaší noze ještě nepřizpůsobily a nepříjemně vás tlačí nebo odírají, vyzkoušejte tento trik. Stačí přetřít požadované místo tuhým mýdlem a ono samo mírně povolí, čímž se zbavíte nepříjemných problémů. Pokud to však napoprvé zcela nezabere, vyzkoušejte to znovu.

Místo křídy

Pokud se vaše děti nudí a rády by si šly kreslit křídami, ale doma žádné nemáte, můžete využít také tuhé mýdlo. To totiž na povrchu nechává stejně barevné čáry a tento účel tak splní dokonale. Můžete si jím však vyznačit i místo, které potřebujete například odřezat, když pracujete nebo cokoliv tomu podobného. Improvizovat se dá vždy.

Zdroj: TheSpruce