Upřímné přiznání ženy, která se rozhodla nebýt matkou, a přesto vychovává syna

Fotografie: Freepik

Najít správného manžela, provdat se a mít hodné děti. Život, který si skupina žen naplánují již v dětství. Ty ostatní k životu dětský smích ale nepotřebují.

Většina žen pokládá stále za svůj životní úkol nalezení správného partnera a založení rodiny. V určitém věku ženy pociťují značnou touhu po dětech a čekání na potomka si náležitě užívají, dokumentují a sdílí se svými přáteli. Tato žena ale naprosto upřímně prohlásila, že už ve svých letech nechce být matkou, a přesto se svým manželem nyní vychovává syna. Jaký mohla mít důvod k takovému rozhodnutí?

Život plány mění

Existuje určitá skupina žen, které nevnímají mateřství jako náplň svého života. Není na tom nic špatného, protože každý má mít možnost zvolit si život podle svých představ. Žena z tohoto článku nepočítala s životem, který ji postupně osud nadělil a který tak určil i její rozhodnutí nemít žádné dítě.

Fotografie: Freepik

Prožívala hezké dětství a ráda si prohlížela fotoalba rodičů, na kterých jako malá holčička pózovala s panenkami. „Mou nejoblíbenější hračkou byl kočárek a já jsem se nemohla dočkat, až jednou budu sama matkou,“ vypráví. Ve svých 24 letech se provdala, ale její manželství bylo neúspěšné a po půl roce skončilo.

Pro udržení vztahu

Když potkala svého současného muže Bena, bylo jí přes 30 let a ztratila už zájem mít děti a stát se matkou. Ben zoufale toužil mít děti. Každý z jeho rodiny měl nejméně tři potomky a přesně to očekávali i od ní. I když se vyjádřila, že z toho není vůbec nadšená, její muž tento fakt nechtěl přijmout. „Byla jsem vyčerpaná tím dramatem, kterým jsem si prošla a neviděla jsem dál smysl být rodičem.“

Fotografie: Pixabay

Ben se nehodlal smířit s tím, že by neměli alespoň jedno dítě a neustále vyžadoval, aby žena zkusila změnit názor. „Protože jsem ho milovala, nechtěla jsem ho ztratit a měla jsem těžké období, nakonec jsem to vzdala,“ přiznává žena. Narodil se jim chlapec, kterého oba velmi milují, ale žena má stále pocit, že se na jejím přesvědčení nic nezměnilo.

Fotografie: Pixabay

Do práce nastoupila co nejdříve to bylo možné a chlapec kvůli tomu chodil od raného dětství do jeslí. „Necítím se jako dobrá matka. I když se snažím svého syna dobře vychovávat, stále mám pocit, že jsem měla věřit svým instinktům.“ Ženská intuice ji nakonec ale přesvědčila, že pokud by se rozhodla jinak, její muž by nakonec vyhledal ženu, která by mu děti dát chtěla. Teď se stále modlí za to, aby svého rozhodnutí nelitovala, až bude starší.

Zdroj: Newsner