Rozkládací jídelní stoly ušetří mnoho místa

Zápasíte ve vaší jídelně či kuchyni s prostorem, ale přesto rádi při nějaké příležitosti hostíte větší počet strávníků? 

Rozkládací jídelní stoly díky přídavné desce na jedné či obou stranách rozšíří stolovací plochu. To nabízí ideální řešení pro ty, kteří obvykle usedají ke stolu pouze ve dvou či čtyřech lidech. Přesto pouhým pohybem získáte dostatek prostoru pro společenské události, kde se sejde větší počet hostů. Skladnost rozkládacích stolů ocení rovněž majitelé menších bytových jednotek. Po většinu doby využívají rodiny stůl ve složeném stavu, a pouze v mimořádných situacích, když se sejde více lidí, rozloží stůl do jeho plné krásy. Kvalitní materiály s nadčasovým designem a pestrou rozmanitosti odstínů uvítáte v každé kuchyni či jídelně.

Jídelní stoly různých tvarů

Rozkládací jídelní stoly s proměnlivou velikostí se dnes dají vybrat z obrovského množství druhů a tvarů. Mnohdy ani po bližším zkoumání není možné poznat, že jde právě o rozkládací stůl. I konstrukce bývají různé. Koupit se dá klasický stůl pro čtyři osoby, který se po rozložení rozšíří o další dvě až čtyři místa. K mání jsou však i další varianty. Může to být i stůl, který je určen ve složeném stavu pouze pro dva. Při jeho rychlém a jednoduchém rozložení se však ihned změní na místo pro čtyři až šest osob. Některé z rozkládacích jídelních stolů jsou opravdové unikáty. Rozložit jdou třeba pouhým jedním pohybem.

Židle k jídelnímu stolu

Ke každému stolu neodmyslitelně patří i židle. Výběr židlí k jídelnímu stolu se řídí svými parametry, které není dobré ignorovat. Příjem potravy by měl probíhat v klidu a pohodlném rovném sezení. Někdo má raději tvrdší povrch, jiný zase sezení v bavlnce. Nejnáročnější údržba se týká právě textilního potahu. Rozhodující je také správná výška židle, kdy by neměly nohy viset ve vzduchu. Ideální je, když chodidla volně splývají na podlaze. Jídelní židle jsou v zásadě bez područek. Na druhou stranu by mohly chybět starším lidem, kteří se při vstávání potřebují opřít. Nejen stůl, ale i výběr vhodných židlí hraje důležitou roli.