Záznam dojemné chvíle, kdy slepý muž prvně spatřil na vlastní oči svou manželku. Slzy v očích nezadrží nikdo

Fotografie: Depositphotos

Tento muž z celého srdce miloval svoji ženu i přes to, že ji nikdy neviděl. Jednoho dne ji ale konečně mohl spatřit.

Všichni lidé, kteří mají zdravý zrak, ho berou jako samozřejmost. Ale ne každý člověk má takové štěstí. Bohužel, někteří lidé nikdy nepoznají ten krásný pocit, když vidí tváře svých blízkých. Nikdy také nebudou moci sledovat to, jak jejich děti vyrůstají. Takový je i případ tohoto zrakově postiženého mladíka, jemuž se ovšem díky speciálním brýlím podařilo poprvé spatřit tvář své ženy. Jak tento muž reagoval?

Poprvé v životě uviděl

Gene Purdie je mladý táta, kterému byla diagnostikována porucha zraku zvaná Stargardtova choroba. To vlastně znamená, že tento muž vidí pouze obrysy věcí v malém zorném poli. Nikdy neviděl svoji krásnou ženu ani svého malého synka. Celý jeho život byl v temnotě, ale vše se jednoho dne úplně změnilo. Rachel Ray totiž tohoto muže a celou jeho rodinu pozvala do své show.

Rachael poskytla Geneovi brýle eSight, které lidem s těžkým zrakovým postižením umožňují vidět věci jasně. Když si muž tyto brýle nasadil, na jeho tváři se vytvořil obrovský úsměv. Podíval se přímo na svoji ženu – a na tento okamžik nikdy v životě nezapomene. Řekl totiž, že jeho žena je opravdu krásná a že se pokusí zapamatovat si každý detail jejího nádherného obličeje. Jeho žena se po těchto slovech rozplakala. Muž si nakonec brýle mohl ponechat, za což je jeho rodina velmi ráda.

Stargardtova choroba

Stargardtova choroba je často dědičné onemocnění oka, jež postihuje centrální oblast sítnice. Vyznačuje se tím, že člověk pomalu, ale jistě přestává vidět. Lidé s touto chorobou ovšem nejsou slepí, ale zrakově postižení. Nemohou sice řídit auto, ale jelikož vidí obrysy, jsou věci, které mohou dělat úplně stejně jako lidé se zdravým zrakem.

Zdroj: Handicap-Info