Vyčistěte své dioptrické brýle jako profesionál z optiky. Stačí postupovat podle jednoduchého návodu

Fotografie: Freepik

Někdy se bohužel stane, ať už v nízkém věku nebo vyšším, že se projeví špatný zrak. Nedá se nic dělat- Pokud nechceme absolvovat oční operaci, musíme nosit brýle. Ty se ale okamžitě zašpiní a špatně přes ně vidíme. Můžete je ovšem jednoduchým způsobem vyčistit.

Pokud jsou vaše brýle, co chvíli špinavé, je to normální. Brýle jsou v úzkém kontaktu s pokožkou, prachem, ale i s jinými věcmi, které sklíčka brýlí zašpiní. Jenže čím brýle čistit, aby po pár měsících nebyly poškrábané a zničené? Existují možnosti, které doporučujeme a které jsou vysoce efektivní. Zjistěte, jak čistit dioptrické brýle pomocí způsobů prozrazené očním optikem. Tímto způsobem můžete vyčistit nejen dioptrické brýle.

Co bude třeba

Nachystejte si dvě kapky mycího prostředku na nádobí, vlažnou vodu a měkkou bavlněnou tkaninu, která nezanechá na brýlích jemné chloupky. Máte vše, co budete potřebovat. Nyní můžeme začít.

Fotografie: Freepik

Umyjte si ruce

Před čištěním brýlí si vždy umyjte ruce, abyste je neměli mastné. Na brýle by se mohly dostat krémy či jiné mastnoty z rukou a poté by čištění brýlí nebylo tolik efektivní. Doporučujeme, abyste se vyhnuli mýdlům s přidanými oleji.

Brýle pod kohoutek

Nyní pusťte teplou vodu ve dřezu či umyvadle a opláchněte brýle. Pomocí tlaku vody odstraníte šetrným způsobem prachové částečky, které by mohly poškodit sklíčka na brýlích. Pozor na to, jakou teplotu vody na sklíčka zvolíte. Měla by mít cca třicet stupňů, více raději ne. Nepoužívejte ani příliš studenou vodu.

Mycí prostředek

Na každé sklíčko kápněte jednu kapku mycího prostředku na nádobí. Můžete nanést jednu kapku na špičku prstu, promnout ji a očistit navlhčená sklíčka. Používejte neutrální saponát. Nesmí obsahovat chlor, bělidla abrazivní částečky a jiné látky poškozující brýle. Nepoužívejte ani sodu a ani ocet, brýle byste zničili.

Fotografie: Freepik

Pod vodu s nimi

Nyní je opět umístěte pod teplou vodu. Dbejte na to, abyste odstranili všechen mycí prostředek a nic na brýlích nezůstalo. Kdybyste vše neodstranili, po zaschnutí by mohly vzniknout skvrny. Po umytí s brýlemi chvíli třeste nebo je poťukáváním otřete pomocí jemné tkaniny.

Nezapomeňte na obroučky a nožičky

Na pomoc vezměte čistou látku. Nejlépe bavlněnou jemnou tkaninu, která nebyla vypraná společně s aviváží. Tento prostředek může na brýlích zanechat stopy. To stejné platí pro utěrky. Obroučky a nožičky očistěte pouze pomocí opravdu důkladně čisté tkaniny. Opravdu buďte při výběru tkaniny pečliví, protože se v ní mohou ukrývat částečky, které mohou poškrábat sklíčka. Rádi bychom vás ještě upozornili, abyste své brýle, které nejsou zrovna nejlevnější záležitostí, nečistili o trička a už vůbec ne o svetr. Také nedoporučujeme používat lihové čističe. Pokud brýle sundáte, vždy mějte po ruce pouzdro, do kterého brýle strčíte.

Zdroj: Healthline