Zarmoucení lidé hledají lásku u lidí, kteří jsou zdrojem utrpení. Jak se z tohoto začarovaného kruhu dostat?

Fotografie: Depositphotos

Být zarmoucen životem není nic dobrého. Především tehdy, pokud se tak stane u malých dětí. Do budoucna se jejich výběr partnerů neubírá dobrou cestou.

Láska není žádná věda. Ať už jsme si v životě prožili cokoli, rodiče se rozvedli, když jste byli malé děti, nebo jste jednoho z rodičů ani nepoznali, je třeba veškeré aspekty lásky zvládnout. Zřejmě jste slyšeli, že protiklady se přitahují. Berme jako příklad dívku, kterou přitahují silně sebevědomí muži. I když s ní nejednají dobře, dívka po nich prahne. Stejně tak žena, která touží mít rodinu a najde si muže, který její sny nechce splnit. Vše má své důvody.

Různé typy osobností nám dokážou zamotat hlavu

Pokud srovnáme situace uvedené výše, budou tyto vztahové kombinace spojené se specifickými vlastnostmi určující každého jednotlivce. Včetně emocionálního, osobnostního a fyzického typu. V životě potkáváme lidi, kteří jsou pro nás atraktivní, zamilujeme se do nich, stanou se naší touhou i nejistotou. Lidé, u kterých jsme si s láskou nejistí, se snažíme získat jejich pozornost, lásku a pokoru. Tomu se říká emoční strádání. 

Fotografie: Freepik

Někdy si u lidí všimneme některých negativních bodů, které by nás běžně měly varovat a měli bychom jít dál, ale ne, my chceme stát a rozhodneme se ve vztahu pokračovat. Věřte, že pokračovat byste neměli. Dříve či později vás to bude deprimovat a budete opravdu nešťastní. Bohužel i přes deprivaci se rozhodnete pokračovat. Mnoho žen, které vyrůstají bez otce, potřebují u sebe mít staršího muže, který jim otce nahradí. 

Fotografie: Freepik

Nikdy si nevynahrazujte partnerem rodiče

Mnoho žen si většinou tímto způsobem otce vynahrazují, není to správné, protože také ženy většinou nevědomky přitáhnou lháře nebo podvodníka. Proč se ale lidi nedokáží z této bolestivé situace vymanit? Mnoho odborníků to nazývá jako systém přerušovaných odměn. Jednou je vám dobře a jste šťastní, podruhé jste zklamaní partnerem. Vymanit se z toho, není pro dotyčného jednoduché. 

Fotografie: Unsplash

Skvělým příkladem jsou hazardní hry. Jednou vyhrajete, podruhé nevyhrajete. Především ženy se nechávají omámit šarmy mužů. Dávejte si na své pocity, ale i na budoucí život pozor. Několikrát se rozmyslete, pokud hledáte partnera, abyste poté celý život nelitovali. Strach ze vztahu je záludný a většinou lidé, kteří jednají bez rozmyslu, najdou někoho, u koho lásku nepoznají.

Zdroj: VeryWellMind