Syndrom maminčina mazánka, skutečná noční můra pro každou ženu. Rozpoznejte ho, co možná nejdříve, podle jasných signálů

Fotografie: Freepik

Osvojte si jasné příznaky velké závislosti vašeho přítele na matce. Takový povahový rys může zničit váš vztah víc, než si umíte představit.

Zejména v dnešní době je často k vidění syndrom maminčiny chlapečka, kde jsou citové vazby matky se synem jasně zřetelné a prolínají se do celého životního stylu. Takový charakter může zkazit každý začínající vztah. Rozpoznejte příznaky maminčina mazánka co nejdříve.

Fotografie: Freepik

Za syndrom “maminčina mazánka” může nejčastěji matka

Maminčin mazánek, známý také pod syndromem kompenzovaného chlapce většinou přichází ze strany ženy, matky. Matka se snaží kompenzovat všechna svá traumata nebo selhání z dosavadního života nebo dokonce už z dětství. Kompenzace nesmírně velkou, až přehnanou láskou však škodí dětem, na kterých je snaha aplikovaná. Škodí do budoucího života každého jedince, který se později nedokáže sám rozhodovat nebo žít klasický život.

Tento syndrom v matce vyvolávají většinou velká traumata z dětství. Příčinou mohou být problémy v rodině, zejména časté hádky, fyzické i slovní násilí nebo dokonce sexuální zneužití a emoční vydírání. Prvním důvodem k rozvinutí takového syndromu může být také příliš ranný start se sexuálním životem dívky. Mezi další důvody, proč u matky mohlo dojít k syndromu kompenzované lásky, patří:

  • mnoho životních zklamání a rozchodů
  • bolestivý rozvod s otcem dítěte
  • fyzické nebo slovní ponížení

V životě takové ženy chybí důležité citové prvky

Náklonnost, projevy lásky, porozumění nebo podpora a soucit. o jsou všechno důležité citové prvky, které by měla každá žena ve svém životě pociťovat od svého partnera nebo celé rodiny. Pokud tomu tak není, je téměř jisté, že se vše odrazí na celkovém psychickém stavu ženy. Kompenzace tedy může snadno začít například u vlastních potomků.

Projevy syna od matky s takovým syndromem jsou pak jasně zřetelné. Prvním projevem je pocit dospívajícího muže, že se celý svět bude o něj a kolem něj starat stejně jako jeho matka. Pokud tomu tak není, je velmi popudlivý a nechápe, proč by se kolem něj neměl točit doslova celý svět.

Jelikož má takový chlapec od své matky pozornosti dost, aniž by si o ní musel říkat, neumí se chovat ve společnosti. Zejména u žen si neumí získat jejich pozornost, natož jejich srdce. Není zvyklý na moment odmítnutí nebo lhostejnosti. Pokud tedy takové příznaky u svého nového nápadníka vidíte, věřte, že váš společný život rozhodně nebude jednoduchý.