Rozdíly mezi přátelstvím a lehkým flirtování. Poznejte, co je přijatelné a co už je za hranou

Fotografie: Freepik

V dnešním uspěchaném online světě je běžný taky rychlý kontakt téměř s každým, koho si v seznamu chatu zrovna vyberete. Hranice mezi emocionálním a klasickým přátelstvím je ale natolik tenká, že si ji v určité chvíli ani nemusíte uvědomovat.

Virtuální flirt nebo jemná romantika přes chat se totiž často může vyklubat jen z klasických přátelských zpráv. Kde je ale ta hranice, přes kterou by zadaní muži či ženy neměli nikdy jít? Pojďme se podívat na ty největší rozdíly mezi nenápadným flirtem a přátelstvím.

Online doba svádí k nevěře

Přesto že je dnešní moderní svět otevřený všem možnostem, z lidského kontaktu se pomalu stává vzácný čas. Pokud se ale podíváme na mezilidské kontakty z pohledu rychlého online světa, určitě vás hned napadnou zprávy ve vašem chatu. Opravdu jsou všechny jen čistě přátelské? A v historii zpráv určitě nenajdete ani jemný náznak flirtování? Dejte si ruku na srdce a přiznejte si, jak jednoduché je sklouznout na stranu lehké nevěry.

Jaké jsou znaky emočního podvádění a čím se vlastně taková nevěra vyznačuje?

  • v páru neexistuje důvěrný vztah
  • jedná se čiště o sexuální zájem
  • emoční podvádění je založené na lichotkách
  • svému partnerovi o tomto přátelství rozhodně nechcete vyprávět

Řada mužů ale tento typ flirtování neuznává jako nevěru. Věří totiž tomu, že pokud se nejedná o sexuální styk, pak tomu ani nevěra říkat nemůžeme. Pravdou však je, že pokud má partner sebemenší sexuální zájem o jinou partnerku, než se kterou tvoří vážný vztah, pak je zřejmé, že ve vztahu není něco v pořádku.

To ženy jsou naopak od mužů mnohem citlivější díky své větší empatii. Dokáží totiž vypozorovat právě z takových lehkých flirtů problémy ve vztahu, které se dávají do pořádku jen stěží.

Důvodů pro emocionální nevěru je mnoho

Jedním z nejhlavnějších důvodů, proč se někdo odhodlá pro lehký flirt někde jinde, než ve svém trvalém vztahu, je pocit zamilovanosti. V dlouholetém vztahu totiž tento pocit po nějaké době vyprchá. A kdo by si rád nevzpomněl na ty krásné začátky plné chvění a motýlů v břiše? Lehké flirty perfektně doplní váš život právě o tyto krásné okamžiky. Je ale potřeba si uvědomit, že tento nadstandardní kamarádský vztah je velmi pomíjivá věc a může pak zcela zbytečně zničit dlouho budovaný partnerský vztah.

Dalším důvodem, proč se vy nebo váš partner odhodláte k flirtu mimo domov, je nuda. Ve stávajícím vztahu jste tak zakořenění, že se mohou úplně vytratit živé emoce a temperament. Tyto dvě důležité součásti života pak jednoduše začnete hledat jinde.

Propojení společných zájmů a názorů To je třetí důvod, proč nekteré přátelské vztahy vám mohou přerůst přes hlavu. Někdy si ani neuvědomíte, že se svým kolegou z práce, kamarádem nebo starým známým už neprobíráte jen společné zájmy, ale vaše zprávy už mají  dávno sexuální podtext či dvojsmysly. Tady je právě jasně znatelná ta tenká hrana, kterou je potřeba objevit co nejdříve a na tenký led raději vůbec nevkročit.

Posledním důvodem může být již dávno vyřčená žárlivost ze strany vašeho partnera. Pokud jeho napadne jako první, že vaše ryze přátelská konverzace s kamarádem může být i něco víc, automaticky to najednou napadne i vás. Pak už je jen otázka, jak s touto informací naložíte vy sama.