Toxického člověka lze rozpoznat během několika minut. Neztrácejte s ním čas a energii

Fotografie: Freepik

Ve svém životě potkáte nespočet lidí. Většina z nich jen projde, někteří váš život obohatí a některým byste se raději měli vyhnout. Zjistěte, jak zaručeně poznat, že jste narazili na toxickou osobu.

Někteří lidé, které potkáte ve svém životě, na vás budou mít pozitivní vliv, zvednou vám náladu a budete se s nimi dobře bavit. Jiní budou neutrální a nakonec někteří na vás budou působit negativně. Toxický člověk může být příliš konkurenceschopný nebo nepřátelský kolega v práci, ale také přítel, který z vás bude čerpat energii, a budete se kvůli němu cítit špatně.

Toxičtí lidé mají způsoby, jak duševně ublížit lidem kolem sebe. Tito lidé (muži i ženy) často nejsou nijak snadno identifikovatelní. Obvykle se projevují způsobem, který berete na lehkou váhu, ale jsou i chvíle, kdy budou stejné chování neustále opakovat a poznáte jejich pravou tvář. Jsou všude kolem nás a žijí našimi životy. Nic jim nestačí a vždy najdou něco, čím naruší vaši psychiku. Naštěstí existují určité vlastnosti, které ukazují, že interakce s nimi bude špatné a měli byste se jim vyhnout.

Fotografie: Freepik

Vždy o ostatních mluví špatně a neustále si stěžují

Pokud někoho potkáte a on vám okamžitě začne říkat něco špatného o někom jiném, pak byste se s ním neměli stýkat. Toxičtí lidé mají vždy každému něco za zlé a nemají problém o tom mluvit nahlas. Urazit přitom někoho dokáží nejen nepřímo, ale také na rovinu. Obecně na každém najdou něco špatného a nebudou příliš čekat, aby vám o tom řekli.

Jistě znáte někoho, kdo si na všechno neustále stěžuje. Neustále nejsou s ničím spokojeni a na všem najdou něco nepříjemného. Jsou trvale negativní a nezáleží na tom, jestli s v jejich životě nebo životě ostatních stane něco dobrého. Vždy tam najdou něco negativního. Pro šťastný a spokojený život byste se měli obklopit pozitivními lidmi. Pokud je někdo neustále negativní a vidí jen to špatné, zbavte se ho. Když kolem sebe budete mít jen pozitivní jedince, budete se díky nim cítit šťastní. Bohužel to stejně funguje i naopak.

Fotografie: Freepik

Vyžadují pozornost a nezajímají je touhy a pocity ostatních

Jejich vlastní problém je vždy nejdůležitější a je třeba jim neustále věnovat pozornost. Jsou to narcisté a záleží jim jen na sobě. S tím souvisí i to, že nemají smysl pro hranice a nerespektují pocity druhých. Mohou snadno lhát nebo předstírat. Nezajímá je, jak se cítíte, co chcete nebo co vás dělá šťastnými. Záleží jim pouze na sobě a nikom jiném. Máte-li v životě někoho takového, měli byste si na něj dávat velký pozor, protože vám jeho přátelství nepřinese nic dobrého.

Jsou naprosto sebestřední

Máte pocit, že se jim musíte neustále za něco omlouvat a jste neustále v defenzivě? Pokud ano, potkali jste toxickou osobu. Pokud vám něco během prvních 5 minut po setkání začne vyprávět o tom, jak dobrý je ve své práci, nebo obecně pyšný na něco, co se ho týká, pak se od něj raději držte dál. Toxický člověk je vždy sebestředný a zajímá ho jen on sám. Bohužel tímto chováním z vás vysaje hodně energie, kterou již zpět nezískáte. Dávejte si proto dobrý pozor, koho máte kolem sebe.

Zdroj: WebMD