Vyvarujte se chování, které značně přispívá k rozpadu vztahů

Fotografie: Shutterstock

Láska je potřeba v každém vztahu a není to jen o dvou lidech. Lásku vyznáváme svým dětem, rodičům i přátelům. Láska nejsou jen slova, ale hlavně činy, které tuto skutečnost dokazují. Láska ovlivňuje svět kolem nás a také naše jednání. Pokud jste osamělí, absence lásky může být problém.

Rozvody rodičů mohou dětem pozdější vztahy narušit

Z internetu, médií nebo i ze svého okolí můžeme pozorovat spokojené páry, kteří jsou ze začátku vztahu zamilovaní. O několik měsíců později ale přijde rozchod. Pokud jste často součástí rozchodu, ať už v rodině nebo vám o nich někdo vypráví, můžete si osvojit vzorec chování, že je to vlastně normální a váš vlastní vztah nemusí dopadnout dobře.

Každý si určitě prošel vztahem, který nebyl podle jeho představ. Zlomené srdce, tahání po soudech nebo nevěra – to všechno může mít za následek to, že již nebudeme chtít zažít další zklamání a lásce se budeme bránit. Nechceme jít znovu prožít ty špatné chvíle, ze kterých jsme nemohli spát nebo si najít partnera, který bude stejně špatný jako ten před ním.

Fotografie: Pixabay

Nebojte se o svých citech mluvit, není to ostuda

Člověk je velice silný jedinec. Přešlapy nebo odmítnutí nás sice na chvíli zastaví, nakonec ale sebere sílu jít dál a najít jinou, lepší cestu životem. Je úplně jedno, jestli se rozchází žena nebo muž, ve společnosti jsme odsuzováni, aniž by ostatní věděli, jaký byl vlastně důvod rozchodu. My sami ale víme nejlépe, jak se s danou situací vypořádat a jaké máme pocity.

Dokonalý vztah neexistuje

Žádný vztah není takový, aby mu ostatní záviděli. V každém vztahu najdeme něco, co partneři řeší a přátelům se s tím nepochlubí. Obraz dokonalého vztahu totiž neutváříme my, ale společnost.

Je mnoho druhů vztahu:

  • Monogamní
  • Polygamní
  • Bisexuální
  • Heterosexuální

Díky médiím je nám denně předhazováno, jak má náš vztah vypadat. Ať hledá žena může nebo opačně, vnitřně na nás všechny tyto informace působí a není lehké se s nimi ztotožnit. Na každém vztahu se musí pracovat zrovna s tím, co máme. Nelze člověka od základů změnit, ale postupem času se ve vztahu přeci jen mění některé věci. Musíme se především naučit řešit věci tak, aby byli spokojení oba dva. Nejde partnera postavit před hotovou věc, aniž bychom s ním neprobrali, co máme v plánu.

Vztah není jen o tom, že s druhým budeme trávit veškerý svůj volný čas. Každý ve vztahu doufá, že s dotyčným stráví zbytek života. Lidé ale ve vztazích dělají stejné chyby.

Největším strašákem ve vztahu je nedostatek komunikace

Důležitá je komunikace mezi partnery. Pokud spolu nemluvíte, jak může druhý vědět, co vás trápí a pomocí vám? Dalším faktorem pro úspěšný vztah je schopnost odpustit chyby. Není to všudy nejjednodušší, a k odpuštění vede dlouhá cesta. Pokud měl partner divokou minulost, nikdy ji v zápalu výměny názorů nebo během hádky nepřipomínejte.