Život v opuštěné chatě přinesl matce s dcerou nečekané zvraty

Fotografie: Depositphotos

Když musela matka samoživitelka opustit dům a přestěhovat se s dcerou do malé opuštěné chaty, všechno se zdálo ztracené. Aby to bylo ještě těžší, připravil si osud krutou ránu.

Rodiče se většinou snaží zajistit pro své děti to nejlepší i za cenu, že musí opravdu tvrdě pracovat a sami si odpírat některé věci. Jenže život je už prostě takový, že pro někoho je zdánlivě snadný a pro jiné představuje skutečně tvrdou a nemilosrdnou zkoušku. Podobný je i následující příběh.

Výborný vztah matky a dcery

Vztah matky s dcerou byl vždy vynikající. Dcera Marisa byla matce vždycky za všechno vděčná a s matkou měly velmi dobrý vztah skoro jako dvě kamarádky. I přesto, že matka moc peněz nevydělávala, vždy se snažila, aby dceři něco málo naspořila pro začátek jejího dospělého života, což zahrnovalo vzdělání a podobně.

Fotografie: Freepik

Těžká a málo placená práce

Žena se živila šitím oděvů. Byla vynikající krejčí a oblíbily si ji bohaté ženy ve městě, které si od ní neustále objednávaly oblečení, takže po čase začalo peněz přibývat, z čehož měly obě ženy radost.

Rodina žila z peněz, které matka vydělala. A Marisa často pomáhala matce, aby se naučila všechno potřebné a mohla pokračovat v rozdělané práci. Nakonec tak společně zvládaly větší množství různých objednávek. Věděla, že její matka dělá maximum, aby jí zajistila lepší budoucnost. Marisa převzala tuto tvrdou práci od své matky, obdivovala ji a slíbila si, že až bude mít děti, bude o ně pečovat podobně svědomitě a pokusí se jim ze všech sil zajistit co možná nejlepší budoucnost.

Fotografie: Freepik

Přišla krutá zpráva

Aby to všechno nebylo tak růžové a pozitivní, zasáhla je krutá zpráva. Bohužel matka vlivem neustálé tvrdé práce onemocněla. Diagnóza byla velmi vážná, protože se jednalo o rakovinu s velmi rychlým postupem, kdy žena za půl roku zemřela. Marisa tedy ztratila nejbližší osobu a nedokázala si ani představit, co pro ni život připravil ve velmi blízké budoucnosti.

Celé pokračování tohoto napínavého příběhu je ve videu, ale i samotné vyprávění v podobě textu představuje nahlédnutí do krutého a přesto nesmlouvajícího světa všude okolo nás, kdy cílem je naučit se, že si máme vážit toho, co máme každý den a zbytečně se netrápit nad věcmi, které nemůžeme aktuálně změnit. Snažte se proto dopřát si každý den něco pěkného a udělat radost sobě i svým blízkým, protože nikdy nevíte, co si pro vás osud připravil. Tento příběh je jasnou ukázkou toho, co všechno se vlastně může pokazit.

Zdroj: JustFan