Zarmoucená princezna Anna sdílela dojemná slova o své mamince královně Alžbětě II. Nikdy předtím je ještě neřekla

Fotografie: Depositphotos

Celý svět nedávno zarmoutila zpráva o úmrtí britské panovnice. Její přes 70 let trvající panování se vrylo do srdcí mnoha lidí, a to nejen těch ve Velké Británii.

Mnoho slavných osobností poslalo kondolence a sdílelo zármutek s rodinou královny Alžběty II. Ta zemřela 8. září na svém hradě Balmoral ve Skotsku, který byl její oblíbenou odpočinkovou destinací. Zemřela v úctyhodných 96 letech obklopená rodinou. A právě dcera Anna jí byla v posledních chvílích nejvíce nablízku.

Nenápadná princezna má za sebou i pokus o únos

Jediná dcera královny Alžběty, princezna Anna, se narodila jako druhá ze čtyř dětí. Pozornost veřejnosti se upírala především k jejímu staršímu bratru Charlesovi. Byla tedy vždy spíše v pozadí. Její život však byl velmi pestrý. Po mamince podědila nejen podobu, ale i velkou lásku ke koním. A byla to vynikající jezdkyně, která dokonce v roce 1971 získala titul evropské šampionky. V roce 1976 jí na olympiádě v Montrealu jen těsně unikla bronzová medaile v závodu družstev.

Pozornost pak na sebe strhla ještě několikrát. Po rozvodu s prvním manželem se proslýchalo, že už měla jiného muže ještě v době trvání manželství. A tomu konzervativní britská veřejnost zrovna netleskala. Také se stala obětí pokusu o únos. Drama jako z filmu, kdy se jí podařilo utéci střílejícímu útočníkovi, jenž měl v plánu za ni požadovat výkupné, se odehrálo v roce 1974. Její dva bodyguardi a jeden novinář skončili postřelení v nemocnici, ona sama tehdy vyvázla bez zranění.

Poklonu své matce složila příspěvkem na instagramu

Se svou matkou měly velmi pěkný vztah a není se čemu divit, že princezna Anna byla její smrtí velmi zasažena. Rakev doprovázela po celé dlouhé cestě ze Skotska až do Londýna. Na svém instagramu pak zveřejnila krásný příspěvek, v němž vyjádřila lásku i význam, který pro ni i celou zemi královna Alžběta měla.

„Měla jsem to štěstí, že jsem mohla sdílet posledních 24 hodin života mé nejdražší matky. Bylo mi ctí a výsadou doprovázet ji na jejích posledních cestách. Být svědkem lásky a úcty, kterou tolik lidí na těchto cestách projevovalo, bylo zarmucující i povznášející. Všichni budeme sdílet jedinečné vzpomínky. Děkuji každému, kdo sdílí náš pocit ztráty.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený The Royal Family (@theroyalfamily)

„Možná jsme si připomněli, jak velkou část její přítomnosti a přínosu pro naši národní identitu jsme považovali za samozřejmost. Jsem také velmi vděčná za podporu a pochopení nabízené mému drahému bratru Charlesovi, když přijímá další povinnosti monarchy. Mé matce, královně, děkuji,“ zakončila Anna svůj příspěvek.

Zdroj: Newsner