Žena na kraji vztahové propasti. Poznejte, že vás váš partner nevidí ve své budoucnosti

Někteří lidé jsou jako partneři trochu záhadou. Nikdy si sice nemůžete být jistí ničím, ale pokud váš partner vykazuje tyto signály, věřte, že to s vámi nemyslí vážně.

Zamilovanost je stav, ve kterém nám to příliš nemyslí. Jinými slovy, když jsme zamilovaní, neuvažujeme racionálně. Pro druhého člověka ztrácíme hlavu a nevnímáme signály, nad kterými bychom se měli pozastavit a říct sami sobě, jestli máme po boku toho správného člověka. Někdy je lepší zbavit se růžových brýlí co nejdříve a hledat znamení, že to s námi druhá osoba rozhodně nemyslí vážně.

K ničemu vážnému se nemá

Není potřeba hned po pár týdnech prohlašovat, že s vámi chce partner zůstat po zbytek života, začít plánovat svatbu, dům, děti atd. Ale pokud je váš vztah delší než rok a vy máte pocit, že spíše stagnuje, než aby se rozvíjel, pak je něco špatně.

Je normální a žádoucí, že se vztah vyvíjí. Pokud jste oba pro volnější partnerství, je to naprosto v pořádku, ale v případě, že chcete udělat další krok a váš partner o tom nebude chtít ani slyšet, raději se zamyslete, zda má vůbec smysl setrvávat v takovém vztahu, kde jste považováni pouze za jednu z mnoha možností.

Partnera nezajímá váš názor

Děláte vždy jen to, co chce on? Nikdy nechodíte na místa, která máte rádi vy, nepamatujete si, kdy jste byli ve vaší oblíbené restauraci nebo se dívali na film, který jste vybrali vy? Jestli je to tak, je to velice znepokojující, protože i když se zpočátku může jednat o maličkosti, můžete brzy zjistit, že se situace pro vás vyvíjí velice nepříznivě.

Fotografie: Freepik

Váš partner se vás postupně snaží ovládat a nemá v žádném úmyslu brát váš názor jako klíčový. V tomto vztahu nejste rovnocenní partneři, a tak by to být nemělo.

Nechce vás seznámit s rodinou ani přáteli

Po nějaké době vztahu je přirozené, že vás partner zavede mezi svou rodinu i přátele. Nemusí se jednat o žádné formální představování, jako tomu bylo dříve, ale pokud to s vámi někdo myslí vážně, chce, abyste byli součástí jeho života. K tomu patří i jeho rodina a přátelé.

Je-li ale v tomto případě problém, váš partner se neustále vymlouvá a návštěvu blízkých z nepochopitelných důvodů odkládá na neurčito, může to být známka toho, že s vámi nemá žádné plány do budoucna.

Nemluví s vámi o svých plánech

Nikdo by neměl svého partnera ovládat, ale pravdou je, že někdy může být druhá osoba skutečnou záhadou, ačkoli se s ní můžete znát už delší dobu. Skrývá před vámi svůj telefon, když mu cinkne zpráva nebo upozornění? Je to podezřelé. Pokud nemá co skrývat, neměl by se bát, když náhodou na telefonu položeném na stole zahlédnete kus zprávy.

Kromě toho, pokud s vámi vůbec nesdílí svůj život, například jaké má plány, jak víte, že to s vámi myslí vážně? Pokud jsou si dva lidé blízcí, je přirozené, že se baví o budoucnosti, zájmech a tak podobně.

Zdroj: WomensHealthMag