Znaky, které ukazují, že vztah na dálku přestává fungovat. V době pandemie stále častější jev

Fotografie: Freepik

Vztahy na dálku jsou sami o sobě dost složité, ale bez návratu k milované osobě, kterému brání aktuální situace okolo koronaviru, vztahu moc nepřidá. Pandemie se možná vkradla i k vám.

Takovému vztahu nemožnost milovaného člověka navštívit může poškodit mnohem více, než si myslíte. Pokud váš vztah vyžaduje následující příznaky únavy, může to být známka toho, že je čas se do vztahu ponořit hlouběji a uvědomit si, jestli má smysl v něm pokračovat.

Fotografie: Freepik

Některé věci se mohou během pandemie a bez osobního setkání změnit

Telefonní hovory jsou páteří většiny dálkových vztahů a většina párů si tak vynahrazuje osobní kontakt. Musí se ale domluvit na čase, ve kterém si budou volat, aby zrovna měli v ten den a čas volno a nerušil je někdo ostatní. Pokud si všimnete, že domluvit si hovor je čím dál těžší, nebo dojde k úplnému přerušení kontaktu, je to jistota, že druhá osoba už o vztah na dálku nestojí.

Jestli se frekvence telefonních hovorů zmenšila nebo spolu nemluvíte už často jako dříve, může být jen otázka času, kdy vztah skončí úplně. Rozhovor s partnerem bude poté vypadat spíše jako formalita než jako rozhovor mezi lidmi, kteří se mají rádi a těší na každé slovo, které ten druhý řekne.

V každém vztahu občas dojde k hádkám, některými odborníky jsou dokonce považovány za zdravé. Jedna věc je ale hádat se tváří v tvář a druhá je bojovat o svůj názor po telefonu nebo prostřednictvím videohovoru. Pokud máte pocit, že partner na vás hledá čím víc chyb nebo máte méně trpělivost, přemýšlejte nad tím, jestli není čas vztah přehodnotit a posléze i ukončit.

Fotografie: Freepik

Neustále toužíte po jeho pozornosti nebo máte obavu, že se již neuvidíte?

Když jsou vaše hovory jedinou příležitostí, jak spolu mluvit, a partner není tak odhodlaný dodržet stanovené termíny hovorů, může to pro vás být nepříjemná situace, ze které nevzejde nic dobrého. Pandemie dává mnoho lidem možnost pracovat z domova nebo mít flexibilní pracovní dobu, takže by ve skutečnosti na hovory mělo být více prostoru a času. Pokud se vás zdá, že máte i tak menší prioritu nebo pokud partner stále nevolá, může to ve vás vyvolat pocit osamělosti nebo podezření.

Můžete mít pocit, že partner s vámi telefonovat nechce, protože je čím dál těžší najít vhodné téma k hovoru. Pokud ale pracuje z domu, je možné, že má během dne tolik telefonních hovorů, že už se mu prostě mluvit nechce, ale tohle by si nikdo neměl brát osobně. Neustálé mluvení je velmi vyčerpávající, proto svého partnera raději podpořte.

Páry, které jsou ve vztahu na dálku, většinou mají přesně naplánované, kdy se uvidí osobně. Při současné situaci je to ale velmi složité, někdy i nemožné. Proto je velmi důležité být v kontaktu denně alespoň pomocí telefonu nebo počítače.

Zdroj: Wonderworld