Jak skloubit život se starými rodiči a zároveň mít dostatek soukromí

Zdroj: Canva Photos

Staří je období, kterého se dočká dříve nebo později každý z nás. Takoví lidé potřebují zvláštní péči hlavně od svých nejbližších příbuzných. Senioři často končí v pečovatelských domech.

Není to ale místo, kde by naší milí prarodiče měli trávit poslední léta svého života, zvlášť pokud se mohou radost z vnoučat, pravnoučat a možná i prapravnoučat. Je tu možnost vzít si rodiče k sobě do bytu nebo domu, ale nastalo by mnoho komplikací. Zlatá střední cesta existuje – jak zajistit rodičům pohodlné stáří bez konfliktů, a přitom se pravidelně setkávat?

Zdroj: Canva Photos

Již několik let pracuje lékař a podnikatel na alternativě k pečovatelskému domu

Chce to udělat tak, aby rodiče mohli být v blízkosti svých dětí, ale zároveň nechtějí, aby na nich byli závislí. Americký lékař a podnikatel Kenneth Dupin přišel se zajímavým řešením – speciálně navržená panelová chata, která bude plně přizpůsobená potřebám starších lidí.

Největší výhodou chaty je, že je malá a můžete si ji postavit na zahradě. Děti tak mohou být prarodičům nablízku a v případě potřeby přijít na pomoc, a naopak seniorům poskytne soukromí a mohou se cítit svobodně a pohodlně. Tyto chaty jsou již v plném vybavení.

Malý kuchyňský kout disponuje vším, co moderní člověk potřebuje, včetně myčky nádobí. Voda i elektřina jsou připojeny z hlavní budovy. Domek je sice malý, ale funkčnost splňuje. Je vybavený technickým i lékařským materiálem, který může monitorovat teplotu v místnosti, ale poradí si i krevním tlakem.

Zdroj: Canva Photos

Koupelna je vytvořena pro potřeby starších osob

Sprchový kout je vybaven madly a sklopným sedadlem, které ocení především ti, kteří se hůře pohybují, ale stále se o sebe dokážou postarat sami. Konstrukce koutu vytváří ideální podmínky pro hygienu a snižuje riziko zranění. Postel je v tomto době obzvláště pěkná a funkční. Je krásná, útulná a je vybavená funkcí výškového nastavení, takže si klidný spánek užije opravdu každý.

Chatka disponuje mnoho technologickými inovacemi a vše je v ní vytvořeno s péčí a láskou, aby v něm mohli staří lidé klidně dožít. Domov uspokojí potřeby stejně jako soukromý dům s pečovatelskou službou, ale tady bude výhoda, že své příbuzné budete mít kousek od sebe. Dupin tak vyřešil problém, ale neudělal to jen pro svou rodinu. Kenneth během krátké chvilky dostal přes 3 000 objednávek. Díky němu tak mnoho starším lidem bude poskytnuta taková péče, jakou si zaslouží.