Co zohlednit při výběru kočárku a autosedačky?

Pokud zrovna očekáváte přírůstek do rodiny, bude se vám náš dnešní článek hodit. Bude se totiž týkat nepostradatelných pomocníků, které potřebujete pro každé miminko – kočárku a autosedačky. Kočárek potřebujete několik let, dokud nebude vaše dítko schopné samo chodit; autosedačku potom potřebujete do auta kvůli bezpečnosti dítěte a taktéž jde o záležitost několika let. Obojí si však žádá pečlivý výběr. Dnešní trh nabízí několik typů jak kočárků, tak autosedaček a vyznat se v nich může být oříšek. Naštěstí existují místa, kde najdete pečlivé srovnání nejlepších produktů na trhu společně s manuálem, jak se správný kočárek či autosedačka má vybrat.

Jak vybrat kočárek

Abychom vám ale pomohli i tady, nakousneme ve zkratce ty nejdůležitější aspekty výběru kočárku i autosedačky, a nakonec ještě jejich kombinovaného typu. U kočárků je potřeba dát si pozor na to, že jejich výběr může záviset na vašich individuálních potřebách. Jiný kočárek si vybere žena do města, jiný žena, která plánuje procházky po nerovné pěšině v lese. U každého je například potřeba vybrat jiný typ kol.

Finální výběr kočárku vám usnadní i skutečnost, zda s kočárkem budete manipulovat v hromadné dopravě – v takovém případě je potřeba zvážit lehčí kočárek, nebo budete jezdit více autem – potom budete jistě pátrat po informacích ohledně toho, jak je kočárek skladný, nebo vás ke koupi přesvědčí fakt, zda lze jeho korbička oddělit a využít například jako autosedačka. Co by mělo ale také hrát roli při výběru jsou recenze kočárků, protože některé kočárky se mohou na první pohled zdát skvělé, ale realita může být jiná.

Jak vybrat autosedačku

U autosedaček věnujte pozornost hlavně jejich bezpečnosti. Jejich kvalita lze ověřit tím, zda jsou schváleny Ministerstvem dopravy a spojů ČR. Samozřejmě to není jediný faktor, na základě kterého autosedačky vybírat. Dbejte také na pohodlí dítěte a na to, jak v autosedačce sedí – musíte zohlednit váhu a výšku dítěte. Počítejte s tím, že vaše dítě bude časem potřebovat až 4 různé sedačky, protože s dítětem bohužel nerostou. Pokud nevíte, kde s výběrem začít, pak nejlepší autosedačky naleznete na nejvyšších příčkách v různých nezávislých testech, například v německém testu ADAC.

Kombinace obojího

Kombinovaný kočárek je velmi oblíbený, je totiž velmi praktický a je využitelný jak pro novorozené miminko, tak pro dítě předškolního věku. Na jednu konstrukci lze totiž připevnit jak korbičku pro kojence, tak sportovní sedátko pro batole nebo autosedačku (ta je ovšem pouze pro děti do několika měsíců), která se může hodit ve chvíli, potřebujete-li vyrazit na nákupy. Ulehčíte si tak od manipulace zvlášť s kočárem a autosedačkou. Navíc nebude nutné příliš manipulovat s dítětem a přendávat ho z autosedačky do kočáru.

Tyto kombinované modely mohou být možná dražší, ale zvážíte-li fakt, že zastanou roli hned tří různých nezbytných součásti výbavy pro dítě, zjistíte, že ceny jsou vlastně velmi přijatelné a výhodné.

Obrázek: pixabay.com