Zoufalá žena se uchýlila k zoufalému činu: Kradla v obchodě s potravinami. Věci jsou však jinak, než se zdá

Fotografie: Depositphotos

Policisté byli přivoláni do obchodu s potravinami. V prodejně kradla žena, která byla vypátrána v místě svého bydliště. Když ji strážníci navštívili, zjistili, že věci jsou trochu jinak, než se zdá.

Není zloděj jako zloděj. V roce 2017 policisté přistihli ženu při krádeži potravin v obchodě. Samozřejmě bylo potřeba situaci řešit standardním způsobem. Když si však strážníci poslechli ženin příběh, místo udělení pokuty věděli, že jí musí pomoci. Úžasný příběh o tom, že nic na světě není černobílé.

Zoufalá žena se uchýlila k zoufalému činu

Na podzim roku 2017 obdrželi policisté Keith Bradshaw a Candice Spragins telefonát od majitele obchodu o ženě, která v místní samoobsluze kradla potraviny. Žena během hovoru z prodejny utekla, ale díky nainstalovaným kamerám byla rychle odhalena její totožnost, což znamená, že ji strážníci mohli navštívit u ní doma. Po příjezdu však zjistili, že tato žena není žádná zlodějka. Je zoufalá matka.

Žena měla výčitky svědomí

Žena, jejíž jméno je Theresa West, policistům otevřela dveře a ihned začala vysvětlovat své jednání. Krádež potravin ji velmi mrzela. Pak se rozplakala. Přes pláč policistům vyprávěla, jak těžké časy právě prožívá. Je sama na své děti, které už 3 dny nejedly. Neměli vůbec nic a nikoho, kdo by rodině pomohl.

Lednice byla skutečně prázdná

Jeden z policistů, Keith Bradshaw, vešel do kuchyně a nahlédl do lednice. Byla skutečně zcela prázdná. V tu chvíli oba strážníci věděli, že musí něco udělat. Musí zoufalé ženě a jejím dětem nějak pomoci. Theresa vrátila do obchodu zboží, které ukradla, v hodnotě 30 eur. Oba policisté jí pak sami nakoupili produkty za cenu 120 eur, aby mohla nakrmit své děti i sebe.

Fotografie: Depositphotos

Na facebookové stránce policejního oddělení Hillsborough zveřejnili zprávu, v níž vysvětlují Theresinu situaci a hlavně proč se rozhodli zachovat se tak, jak se zachovali. „Nejednalo se o zločin z chamtivosti, ale o čin, který matka, jež se snaží nakrmit své děti, považovala za nutný. Někdy práce policie není jednoduchá. Na prvním místě jsme lidé, až na druhém jsme policisté,“ napsali do příspěvku na sociální síti.

Policisté si vysloužili mediální pozornost

Oba policisté si svým činem vysloužili mediální pozornost. Díky svému skutku laskavosti jsou nyní známí po celém světě. To využili k tomu, aby povzbudili všechny lidi ke zvýšenému přispívání potravinovým bankám a dalším podobným organizacím v místě jejich bydliště. Stále jsou zde totiž lidé, kteří potřebují pomoc, i když o nich nemusíme vědět.

Zdroj: BBC