Pevného břicha docílíte i bez drahých návštěv posilovny. Naučte se jednoduchý cvik, který vám rychle splní vaše přání

Fotografie: Depositphotos

Pro dosažení plochého a vypracovaného břicha je nejčastěji doporučován cvik, který se nazývá plank nebo prkno. Styly provedení jsou ale různé.

Pomocí prkna dosáhneme nejen plochého břicha, ale pomůže nám i při spalování tuků nebo posilování oblasti zad, nohou a paží. Jeho provedení není nijak náročné a člověk ho zvládne bez větších problémů z pohodlí domova. Výhodou je také to, že k němu není potřeba žádné zvláštní vybavení. Zabere nám jen pár minut, a proto bychom se mu neměli vyhýbat, ale měli bychom ho provádět každý den. Výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. 

Fotografie: Pexels

Existuje několik možností provedení 

Během provádění tohoto cviku můžeme zvolit mezi těmi, které jsou méně nebo více náročné. Základem je face plank. Pro ten je definující nulový pohyb. Během provedení tedy naše tělo zůstává v izometrické svalové kontrakci. Díky tomu postupně dojde k únavě našich svalů, ale bez možnosti jejich zranění. Se svaly se během provedení pracuje do délky, ale také do jejich hloubky. Jediné, na co si musíme dát pozor, je, aby naše záda byla po celou dobu rovná. 

Fotografie: Pexels

Ramena, pánev a kotníky by měly být po celou dobu v rovině. Jednoduše se opřeme o lokty a zvedneme naše tělo tak, abychom zároveň byli na špičkách. Provedení tohoto cviku můžeme ozvláštnit, a dokonce díky tomu dokážeme ovlivnit zakřivení naše těla. Alternativní variantou je boční provedení, během kterého máme po celou dobu paži napjatou. Toto provedení aktivuje svaly šikmé, ale také nás zeštíhluje v oblasti pasu. 

Jednoduchý cvik nám pomůže vytvarovat postavu 

Principem cviku je dokázat v poloze vydržet co nejdelší dobu. Cvičení provádíme na obě strany, ideálně ve stejném počtu. Pro začátečníky je dostatečná doba výdrže v rozmezí 5 až 10 sekund. Pokud bychom si chtěli cvik ztížit, přidáme k němu i zvednutí nohy. Tento cvik se zaměřuje nejen na svaly břicha, ale zároveň na svaly hýžďové a stabilizátory páteře. Při jeho provedení ale musíme být opatrní, pokud ho nebudeme provádět správně, můžeme se jednoduše zranit. 

Fotografie: Pexels

Na podložku se umístíme bokem a opřeme se o nataženou paži. Zároveň zvedneme z podložky pánev a nohu, která je v tuto chvíli od podložky více vzdálena. Po celou dobu provedení se pokoušíme udržet náš trup stabilní. Opakujeme na obě strany. Nohy ale můžeme zapojit i do normálního stylu provedení, tedy obličejem k podložce. Jednoduše během cviku pokrčíme nejprve jednu, poté druhou nohu. Procvičíme tak svaly břicha, kyčlí, ale zároveň i kardiovaskulární systém.

Zdroj: WomensHealthMag