Přítomnost mrtvého lze rozpoznat podle zvyků zesnulého. Další indicií může být chování mazlíčků

Fotografie: Depositphotos

Lidský život se skládá z vícero etap. Patří sem ty radostné a šťastné, jako je narození dítěte a různé úspěchy, ale i ty smutné, které vás nikdy zcela neopustí. Například úmrtí blízkého.

Úmrtí blízkého člověka je něco, s čím se každý člověk během fáze truchlení vyrovnává po svém. Ačkoli někdo to snáší lépe a někdo hůře, nějaký efekt na nás tato událost má vždycky. Máme pak tendenci sami sobě říkat, že se tato osoba nějakým způsobem vrátí. Že nás kontaktuje a budeme ji moci ještě obejmout a slyšet její hlas. Život ovšem občas posílá zvláštní znamení toho, že ať už odešel kdokoli, není daleko. A možná i na nás dává pozor. Jaké signály se mohou objevit?

Snění

Během spánku jsme mnohem více otevření dalším světům než jen tomuto. A mrtví mají tendenci komunikovat právě skrze sny. Mohou být tak živé, že máte pocit skutečného rozhovoru s dotyčným člověkem. Jestli se u vás takové sny opakují, zkuste pochopit jejich poselství.

Vůně

Vůně je nejsilnějším fixátorem vzpomínek, proto vám často může připomínat právě mrtvého blízkého. Může to být parfém, oblíbené jídlo, květiny nebo nápoj. V případě, že cítíte něco takového i bez jasného zdroje a opakovaně, lze to brát jako jasné znamení.

Přesun věcí nebo jejich mizení

Jsou vaše věci rozházené, nebo je bez příčiny najdete někde zcela jinde? Pokud netrpíte duševní poruchou nebo stařeckou demencí, dost možná těmito věcmi pohnul právě duch. Může se dokonce stát, že zmizí nějaké velmi osobní předměty jako šperky. Případně něco jiného, co bylo vyloženě osobním atributem, aniž by to mělo výraznou cenu.

Písně

Slýcháváte z více nezávislých zdrojů oblíbenou píseň vašeho blízkého? Nebo najednou zaslechnete nějakou jinou, ale s částečně jiným textem? I to bývá způsob, jak s vámi nedávno zesnulý člověk komunikujte. Věnujte tomu pozornost.

Myšlenky

Často vám hlavou mohou proletět velmi konkrétní myšlenky a ve specifické situaci. Mysl se vás tak snaží probudit nebo upozornit na určité věci. Hlavně v momentech zdánlivého nesoustředění se stáváte lepším terčem pro signály z dalších světů.

Nečekané dárky a setkání

Rodinný přítel nebo dávný známý se u vás může objevit naprosto nečekaně, aniž by byl spraven o smutné události. Ale právě taková setkání mohou být dárkem zesnulého – třeba potřebujete vyřešit něco, o čem ani nevíte.

Správní lidé ve správný čas

Říká se, že štěstí je setkání připravenosti s příležitostí. Pokud procházíte opravdu těžkým obdobím, dost možná vám někdo pošle do cesty správného člověka. A takové setkání bude jako sluneční paprsek za deštivého dne.

Znamení na pohřbech

Někteří lidé jsou jasně přesvědčeni, že mrtví se v nějaké formě účastní i svých vlastních pohřbů. Skrze různá znamení pak utěšují svou rodinu a dávají jim vědět, že jsou stále tady. Může to být pocit doteku na rameni, pohlazení větrem po tváři nebo polibek do vlasů.

bílé kříže
Fotografie: Pxhere

Chování domácích mazlíčků

Zvířata mají mnohem citlivější instinkty, zatímco nám je civilizace otupila. Je-li váš pes nebo kočka nadšený nebo u vytržení bez zjevného důvodu, možná vidí někoho, koho vy ne. Když zvíře bezdůvodně vrtí ocasem, třeba si zrovna hraje s milovaným zemřelým. Stejně tak kočky dovedou částečně převzít duši mrtvého i s některými návyky.

Stopy starých zvyků

I mrtví lidé mají své zvyky a ty se nezřídka projevují ještě po jejich skonu. Neměl váš dědeček rád zbytečně rozsvícená světla? Dost možná se budou jeho vlivem ještě nějakou dobu vypínat.

Zdroj: Bonasavoir