Akupunktura a hubnutí: Překvapivé spojení, které funguje

Lidé, kteří celý život bojují s nějakými těmi kilogramy navíc, hledají stále účinnější metody, jak svého cíle dosáhnout. Naskýtá se mnoho různých druhů diet, když pak ani ty nepomáhají, uchylují se mnozí k alternativním způsobům řešení, jako je například akupunktura. Akupunktura pochází z čínské tradiční medicíny a provádí se pomocí speciálních jemných jehliček, které se aplikují na různá místa na těle.

Hlavním cílem této metody je rozproudění vnitřní energie člověka. Používá se často jako podpůrná alternativní metoda při léčbě pohybového aparátu. U nás ji mohou provádět lékaři se specializací. Pokud se divíte, že i ta může pomoci s hubnutím, pak je to skutečně tak. Tato čínská alternativní metoda nepomáhá jen od bolestí různých příčin, dokáže totiž dle vědců podpořit redukci hmotnosti. A jak?

Akupunktura ucha

Daniel Hsu je terapeut, který vlastní speciální licenci, která ho opravňuje praktikovat na pacientech akupunkturu. Nachází se v New Yorku, kde rovněž založil i centrum soustřeďující se na akupunkturu. Tento mladý muž tvrdí, že akupunktura jako taková není nikterak zázrakem, může ale pomoci redukovat stres, zvýšit pocit štěstí a vnitřní harmonie, a tak nebudete mít potřebu se přejídat a svůj denní příjem potravin zredukujete.

Tím můžete docílit i toho, že zhubnete. Jeho kolega z oboru Alan zase tvrdí, že ideálním místem pro akupunkturu je lidské ucho. Takzvaná aurikulární akupunktura totiž může výrazně snížit chuť na jídlo a touhu po něm.

Fotografie: Pixabay

Jak akupunktura funguje, co se týká hubnutí?

Princip funkčnosti akupunktury, kterou budeme vnímat, jako stimul k hubnutí pramení z tohoto: akupunktura pomáhá stimulovat uvolňování specifických látek v těle, jako je například serotonin a endorfin. Tyto hormony též známe jako „hormony štěstí“. Tyto látky pak způsobí pocit energie, pohody, harmonie a budete mít i větší motivaci k redukci hmotnosti.

A jak funguje akupunktura ucha? Ucho se nachází v blízko mozku a oblasti, kterou nazýváme hippocampus. Tato část mozku je zodpovědná za paměť. Stimulací nervů na uchu tak lze ovlivnit i tuto část mozku a docílit toho, že se nebudete přejídat a jíst zdravě. Výsledek se pak dostaví v podobě zhubnutí.

Akupunktura pouze jako podpůrný prostředek k hubnutí

Rozhodně nelze očekávat, že když půjdete na akupunkturu, hned na to sami od sebe zhubnete. Tato metoda je pouze doplňková a může tak celý proces jen nastartovat. Ostatní už musíte udělat vy. Nejpodstatnější je samozřejmě zdravější strava, menší porce a pravidelný pohyb. Až tyto činnosti vás dovedou k vysněné váze.

Někdy se však stává, že akupunktura nemá v podstatě žádný vliv na proces redukce hmotnosti a člověka žádným způsobem neovlivní. Dle odborníků záleží především na vnímavosti a citlivosti toho, kdo akupunkturu absolvuje.

Úvodní Fotografie: Freepik