Baculky jsou v kurzu aneb Proč muži dávají přednost plnoštíhlým ženám před hubenými modelkami

Fotografie: Depositphotos

Občas zakomplexovaná baculatá žena bohužel nezná svou svůdnou sílu. Ženy s oblými tvary těla přitom dělají muže šťastnějšími. Dámy, nemusíte být skeptické, protože to bylo vědecky prokázáno.

Navzdory tomu, co nám diktát módy a štíhlosti vnucuje, ženy, které mají oblou a harmonickou postavu, jsou v kurzu. Je u nich větší pravděpodobnost, že budou mít trvalý vztah a zamilují se. Není tedy třeba proklínat kila navíc. Studie, kterou provedla katedra psychologie Mexické národní autonomní univerzity, ukázala, že muži, kteří žijí s baculkami, jsou spokojenější. Důvod? Tyto smyslné ženy jsou obecně optimističtější, starostlivější a laskavější ke svým partnerům.

Žena s křivkami je krásná

Křivky jsou synonymem ženskosti, a pro muže dokonce působí jako skutečná droga. Tato studie ukazuje, že při pohledu na smyslný pas a boky se u mužů aktivují nervové systémy odměňování. Jedná se o stejný mechanismus, jako když člověk užívá drogy. Tato mužská přitažlivost je také kulturní a má za sebou dlouholetou historii. To, co dnes považujeme za „tlustou ženu“, nebylo ještě před sto lety nic jiného než Madona krásy. V té době byla štíhlá žena považována za nezdravou.

Od renesance až dosud

Již v renesanci se objevily krásné plnoštíhlé nymfy, na něž v poválečných letech navázaly další krásné ženy, které se staly sexuálními symboly své doby. Už žádné ploché břicho, křivky byly vidět v těsném oblečení a hlubokých výstřizích. Symbolika zakřivení byla v té době přisuzována dobrému zdraví, finanční snadnosti, plodnosti a nepochybně i ženskosti.

Několik současných slavných žen ukazuje, že velkorysé tvary jsou vznešené, jako například energická Monica Bellucci nebo Beyoncé. Aniž by propagovala obezitu, která je zdraví škodlivá, může plus-size modelka jako Tara Lynn pózovat ve spodním prádle a ukázat, že se můžete cítit dobře i bez velikosti 6. A má to svůj důvod – být krásnou ženou není jen o mírách! Gina Tonic radí mužům, jak potěšit ženu s křivkami.

Muži mají rádi velké, baculaté zadky

Zatímco před deseti lety se od žen očekávalo, že budou štíhlé a upravené jako Kate Moss, dnes se objevují jiné modely krásy. Kim Kardashian je nyní vzorem sexy a smyslné postavy díky svým bokům a mimořádnému zadečku. Tato studie dokazuje, že poslední aktivum je pro muže slabým místem. Výsledky? Muži jednoznačně upřednostňují zakřivení 45,5 stupně od zad k hýždím.

Výzkum, při kterém 100 mužů pozorovalo obrázky žen, prokázal, že oblé ženy mají větší šanci na úspěšné těhotenství. David Lewis, který studii vedl, se domnívá, že tato anatomie umožňuje ženám přenášet váhu na boky. Vědec vysvětluje, že tato populace méně často trpí poraněním páteře a může lépe krmit své děti. To je velká výhoda při randění a dobrá zpráva pro ženy, jež si myslí, že jsou kvůli své postavě nezadané.

Plnější ženy mají větší prsa

Díky těmto přednostem je spodní prádlo krásnější a výstřihy lichotivější. Krásná žena s křivkami a velkým sebevědomím se nebojí obléknout si přiléhavé šaty, aby naznačila, jak přitažlivá může být. Pokud ví, jak se předvést, může v bikinách vypadat okouzlujícím způsobem a ukázat, že široké boky není třeba skrývat. Ashley Graham se této výzvy zhostila jako jedna z plus size modelek, která pracovala jako modelka pro mnoho značek.

Fotografie: Freepik

Smyslné ženy jsou hédonistky

Ženy s křivkami jsou milovnice dobrého jídla, což je vlastnost, která přispívá k dobrým vztahům. Muži dávají přednost ženě, jež za sebe přebírá zodpovědnost a ignoruje pohledy ostatních tím, že při dobré večeři nepočítá kalorie. Silné ženy jsou také skvělými svůdkyněmi, pokud vědí, jak si zamilovat své ženské křivky. A potěšení přináší i to, že víte, jak ukázat své tělo, když se odvážíte nosit různé střihy a oblečení.

Nemusíte se schovávat v pytlovitých tunikách, protože krásnou ženou s křivkami můžete být i tehdy, když víte, co vám nejlépe sluší! Focení vám pomůže cítit se sebevědoměji, milovat své křivky a mít lepší pocit ze svého těla. Přesto byste měla znát těchto 10 základních módních pojmů pro ženy s křivkami!

Zdroj: PlosOne, UTNews