Barva vlasů o ženě prozradí více, než si lidé myslí. Je spojená s osobnostními rysy

Fotografie: dusdin / Creative Commons / Attribution 2.0

Přirozená barva vlasů odhaluje některé osobnostní rysy, které mají tito lidé společné. Zjistěte, jakými vlastnostmi se pyšníte vy, podle barvy svých vlasů.

Málokterá žena zůstává u své přirozené barvy, a tak můžeme vidět širokou paletu nejrůznějších barevných odstínů. Ve skutečnosti je však nejrozšířenější přírodní barvou na světe černá, kterou má 85 % všech lidí. Zbytek připadá na blondýnky, zrzky a hnědovlásky. I změna vaší přirozené barvy může ovlivnit vaši osobnost. Zdá se, že jednotlivé barvy definují jejich nositele spíše skrze kulturní a společenské stereotypy, než že by měly něco společného s geny. Pokud jste tedy přirozená hnědovláska a barvíte se na blond, podívejte se na obě barvy. Nejspíš se částečně najdete v obou.

Blondýnky

Tato barva se přirozeně vyskytuje jen u 5–10% žen. Blondýnky musí čelit stereotypním vtipům o inteligenci, ale nebojte, IQ průměrně blondýny odpovídá průměrnému IQ žen s jinou barvou vlasů. Pravdou však je, že blondýnky jsou energické, chvíli nikde nepostojí a někdy bývají i dost všetečné. Mohou tak ve společnosti působit neloajálně až netaktně.

Blondýnky jsou také rády středem pozornosti a jsou náročnější než jiné ženy. Najdeme je však také schoulené u krbu nebo zabalené v dece před televizí s romantickým filmem. Tak si kompenzují svoji vnitřní ženskou křehkost, která z nich vyzařuje a je pro mnoho mužů tak neodolatelná. Udržet si blondýnku se však zdá o něco náročnější, protože blondýnky se rozvádí častěji než jiné ženy.

Brunetky

Hnědovlásky jsou velmi pracovité a inteligentní. Povahově jsou vážnější, serióznější a také mají snahu budovat dlouhodobé vztahy. Často však mají tendenci dusit v sobě emoce, které pak chtě nechtě vyplynou na povrch. V takovou chvíli se z klidné ženy stane dračice, jež ukáže své drápky. Hnědovlásky mají neustále plný diář a relaxační aktivity jim mnoho neříkají. Ostatní by se tak s nimi neměli porovnávat, protože jejich vražedné tempo by nezvládli. Nutno podotknout, že brunetky si v zaneprázdněnosti opravdu libují.

žena u notebooku
Fotografie: Freepik

Zrzky

Ty v dřívějších dobách neměly na růžích ustláno. Zrzavá barva byla považována za ďáblovo znamení nebo prokletí a mnohé zrzky se staly obětí čarodějnických procesů. V červené barvě je oheň a stejně ohnivé a energické jsou i její nositelky. Také jsou rády středem pozornosti. Jejich chování může být považováno až za drzé. Říkají věci na rovinu a dokážou nejlépe a bez výčitek spálit všechny mosty. Ne pro ně není žádná odpověď, avšak v jádru jsou to romantické a zasněné duše.

Černovlásky

Tyto ženy vůbec nejsou povrchní. Často se věnují spiritualismu, náboženství nebo filozofii. Jednou nohou tak vždy stojí i v neviditelném intuitivním světě. Jsou inteligentní a hloubavé, avšak mají tendenci o sobě pochybovat. Povolání, které jim opravdu sedí, jsou ta, kde jsou v kontaktu s lidskou duší. Černovlásky tak budou skvělé psycholožky a terapeutky. Celý život se věnují sebevzdělávání nebo sebepoznání.

Zdroj: Kobieta