Omlazení částečnou změnou barvy vlasů: Pro elegantní výsledek stačí zanést blízký odstín

Fotografie: Depositphotos

Dáváte přednost přirozené barvě, v níž se už objevují první šediny? Nebo snad máte oblíbenou barvu, kterou nosíte již roky? Jednoduchými triky můžete dosáhnout mnohem mladistvějšího vzhledu.

S přibývajícím věkem dochází k přirozené změně barvy vlasů a přijetí krásných stříbřitých pramenů může být pro mnoho žen osvobozující. Pokud však toužíte po vrácení času o pár let zpět, může být jednoduchá úprava barvy vašich vlasů ideálním řešením. Obecně se dá říct, že stárnoucímu obličeji sluší spíše světlejší barvy. Pokud se však tmavých odstínů nechcete vzdát, i ty se dají osvěžit tak, aby vám ubraly pár let.

Brunetky

Tmavší barvy vlasů mohou zvýrazňovat vrásky v obličeji, a mnoho žen tak později přechází na světlejší barvy. Je to však škoda. Pokud tmavé vlasy podtrhují vaši osobnost a vy se v nich cítíte skvěle, nemusíte se jich vzdávat. Stačí, když do nich přidáte pár světlejších kaštanových tónů, které s tmavou barvou ladí, v podobě jemného melíru. Světlejší tóny umístěte hlavně kolem obličeje. Toto prosvětlení okamžitě osvěží a omladí i vaši tvář.

Blondýnky

Obecně při výběru barvy platí, že teplé tóny rozjasňují a omlazují. Pokud tedy máte studenou blond, určitě do ní přidejte zlaté teplé pramínky. Ty vlasům opticky dodají na objemu, skryjí vrásky v obličeji a dodají mu mladistvou záři. Opět je strategicky umístěte především kolem obličeje. Zvažte také techniku balayage, která na vlasech dokáže vytvořit dojem slunečních paprsků.

Zrzky

Je mnoho červených a oranžových odstínů, ze kterých můžete vybírat. Vždy volte teplé odstíny. Zrzavá barva se udržuje asi nejhůře, protože časem nerovnoměrně vybledne. Jednolitá barva v zrzavých odstínech také působí přísně a přidává roky. Proto opět tento efekt rozbijte přidáním pramenů v máslových nebo medových tónech. U tmavší zrzavé pak sáhněte po těch kaštanových. Pleť tak získá mladistvý lesk a okamžitě vám ubere několik let.

péče o vlasy
Fotografie: Freepik

Pečujte o vlasy

Udržování zdravých vlasů je pro mladistvý vzhled klíčové. Pravidelně si tak dopřávejte regenerační péči, používejte produkty vyhovující vašemu typu vlasů a chraňte je před nadměrným teplem a slunečním zářením. To, co nakonec nejvíce omlazuje, je právě přirozený a zdravý lesk, kterým se mladé vlasy pyšní.

Zdroj: Haber