Jak uspat miminko do několika minut, aneb znáte bílý šum?

Bílý šum – dvě slůvka, na která nedá nespočet maminek dopustit. Problémy s usínáním rozhodně nemají jen dospělí, kteří se klidně celou noc převalují v posteli a hledají správnou polohu, miminka jsou na tom ještě mnohem hůře. Během těhotenství jsou miminka ležící v děloze zvyklá na hluk dosahující až 80. decibelů (pro představu se jedná o hluk hlasitě zapnutého vysavače) a po narození je pro ně nepřirozené, pokud je kolem nich ticho, které pouze sem tam přeruší nějaký ostrý zvuk. Není se proto čemu divit, že jsou z takové změny nesvá a maminkám tak mnohdy trvá poměrně dlouho, než se jim dítka podaří uspat.

Bílý šum vaše dítko uspí do několika minut

Možná ani vaše miminko nepatří k těm, které by stačilo chviličku pohoupat v náručí a dítko by okamžitě upadlo do říše snění. Trávíte-li uspáváním poměrně dost času, což může být v mnoha případech nejen pro dítě, ale i pro maminku či zbytek rodiny hodně vyčerpávající, doporučujeme vám vsadit na bílý šum – zvuk, který je pro lidské ucho příjemný a přirozený. Zpravidla se jedná o hlubší a opakující se zvuky probíhající na pozadí. Dělí se na:

  • přírodní bílý šum: šumění větru, zvuky vln, šumění vodopádu, kapky deště…
  • umělý bílý šum: fén, vysavač, digestoř, větrák, televize, myčka, pračka…

Hledejte na internetu

Možná si neumíte představit, že necháte celou noc běžet vysavač nebo digestoř. Pravda je taková, že vůbec nemusíte! Stačí se porozhlédnout na internetu, kde narazíte na spoustu inspirace a míst, kde si můžete zvuky buď pustit nebo zdarma stáhnout – zkuste například youtube.com!

Obrázek: pixabay.com

Video: youtube.com