Kosmetické vychytávky – Brazilský keratin

Brazilský keratin je v poslední době velmi oblíbené téma. Nejspíš nikomu neuniklo, že existuje nespočet kosmetických přípravků s brazilským keratinem. Avšak dnes bude řeč o kosmetické proceduře, která má zajistit vlasům lesk, sílu, vitalitu. Jedná se vlastně o protein, který je pro kůži, nehty a právě i vlasy zásadní. Jeho umělým dodání se vlasy opět mohou vrátit do formy. Po této aplikaci se dostaví uhlazení vlasů, takže jsou rovnější, méně krepaté a netřepí se. Stejně tak se dostaví i efekt vyživených vlasů a dokonce i poničené vlasy budou působit zdravě. Obecně řečeno čím horší kvalita vlasů tím lepší konečný výsledek. Rozdíl je skutečně markantní.

Brazilský keratin není na věky

Vlasy vydrží takto krásné až několik měsíců. Velmi záleží na následné péči a používání doporučených kosmetických přípravků. Ale bavíme se o zhruba čtyřech měsících. Pak se keratin postupně vymyje a proceduru je nutné opakovat. Pokud tedy chcete mít opět hezké a pěstěné vlasy. Vlastně existují dva způsoby, jak si dopřát keratinovou kůru. Jeden je, že se objednáte ke kadeřnici, která vám odborně tuto kůru provede. Nejedná se však o levnou záležitost a tak vás to může odradit. Jsou ženy, které „vysolí“ majlant, aby vypadaly úchvatně. Ale jsou takové, které to považují za zbytečně drahé. Pro ty existuje druhá možnost a to, že si keratin aplikují z pohodlí domova.

Aplikace keratinu z pohodlí domova

S nekvalitním přípravkem si ale můžete ještě více vlasy poškodit. Proto je důležité věnovat čas hledání osvědčeného výrobku a najít, co nejvíce kladných recenzí. Budete si sice hrát na „Colomba“ ale ušetříte si dost peněz a trápení. Docela oblíbený je pro domácí použití brazilský keratin Cocochoco, ale možná najdete jiný a lepší. Mimo keratinu si budete muset opatřit čistící šampón, barvící štěteček, kvalitní fén, jemný hřeben, žehličku na vlasy, ochranné rukavice, kramlík a druhou osobu, která vám pomůže. Pak už si najít postup přímo od výrobce. Záleží jen na vás, zda si připlatíte za pohodlí u kadeřnice nebo se pustíte do boje sama.

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net