Znaky, které jsou obvykle spojeny s nadměrnou inteligencí. Pokud je vidíte u sebe nebo osob ve vašem okolí, měli byste se jich držet

Fotografie: Getty Images

Pokud trpíte alespoň některými z níže uvedených nedostatků, znamená to, že jste inteligentnější než ostatní. Inteligentní lidé totiž mají více problémů.

Mezi takové problémy může patřit zdraví, láska a mnoho dalších úplně banálních problémů. A proč je máte? Odpověď je více než jasná, prostě jako jeden z inteligentnějších tvorů na této planetě také více vnímáte. Jste vnímaví, přemýšliví, a to se projeví i na Vašich banálních problémech. Které znaky sem patří? Všechny, které najdete uvedené níže.

Unavují Vás prázdné řeči

Pokud jste extrémně unavení z prázdných řečí, které někteří lidé dokážou neustále vést, je to právě proto, že váš mozek je zaplaven velkými a důležitými nápady. Témata, která vás zajímají, zahrnují hlavně umění, vědu a filozofii. Musíte si promluvit s lidmi kteří jsou na tom stejně jako vy. Jedině tak si s někým budete moci vyměňovat nápady o důležitých věcech a odstraníte ty prázdné řeči, které jsou pro Vás unavující a úplně zbytečné.

Více myslíte, než mluvíte

Protože je váš mozek nastavený tak, aby hledal všechna možná řešení a odpovědi na problém, o kterém se zrovna diskutuje, pokaždé potřebujete více času než ostatní debatující lidé, abyste mohli vyjádřil svůj názor nebo dospěli k závěru, se kterým budete spokojeni. Dokud si nejste jisti, že máte správnou odpověď nebo skvělý nápad, nebudete vůbec mluvit. Největším problémem je pro Vás fakt, že lidé ve Vašem okolí nejsou obeznámeni s tím, jak fungují vaše myšlenky. Často jsou proto zmatení nebo si myslí, že jste divní, nezainteresovaní nebo introvertní.

Fotografie: Freepik

Když musíte reagovat

Je těžké být myslitelem ve světě, kde si každý cení akce více než skvělých nápadů. Protože jste neustále posedlí novými nápady, může Vám ten akční impuls chybět. To však bohužel může vést k lenivosti. Lidé si myslí, že jste sociálně nepřizpůsobiví, protože pokud nechcete mluvit, často mlčíte nebo se nedáte inspirovat předříkanými nápady. Lidé si obvykle myslí, že jste sociálně špatně přizpůsobiví

Problém se zamilovat

Vaše hledání lásky má vyšší kritéria, než jsou ta, která si stanoví běžní lidé. Jste oproti nim opatrnější, myslíte analyticky a jste nezávislí na ostatních. Protože vám chybí spontánnost a vše si musíte nejprve dobře promyslet, může Váš vyvolený protějšek dříve ztratit zájem, než se rozhodnete udělat první krok ve vztahu dopředu.

Zdroj: Elsevier