Jasné znaky vám prozradí, že jste rodiči dítěte s mimořádnou inteligencí

Fotografie: Depositphotos

Každý si myslí, že jeho dítě je to nejchytřejší, nejkrásnější – zkrátka nejdokonalejší. Avšak pro ty nejinteligentnější děti jsou typické tyto znaky.

Všichni rodiče věří, že je jejich dítě mimořádně inteligentní. Když ale jednoho dne nastoupí do školky nebo do školy, možná si uvědomí, že je chytré, ale ne výjimečně chytré. Je v tom velký rozdíl, protože mimořádně inteligentní dítě se začne projevovat již od raného věku. Jaké jsou tedy znaky takto chytrého dítěte?

První známky inteligence

Dokonce i malé děti mohou vykazovat známky mimořádné inteligence. Je dost možné, že si těchto věcí nevšimnete, dokud dítě neporovnáte s jiným nebo dokud to nezjistí váš pediatr. Je to zejména, když jsou miminka velmi ostražitá a mluví dříve a lépe než jejich vrstevníci, to stejné s chůzí a celkově pohybem.

Fotografie: Pixabay

Začne brzy číst

Pokud je vaše dítě hodně inteligentní, je dost možné, že začne docela dost brzy číst. Některé z nich to dokonce uměly už ve třech letech. Je to také známkou toho, že se vaše dítě bude hodně dobře učit a nebude mít se školou problémy. Jakmile se to naučí, nebudou chtít dělat nic jiného, než právě číst.

Fotografie: Pixabay

Vytváří si imaginárního přítele

Když si vaše dítě začne povídat samo se sebou a vám bude říkat, že je to jeho kamarád, rozhodně mu to nevymlouvejte. Protože inteligentní děti si právě imaginární kamarády dost často představují a hrají si s nimi na jejich vymyšlený svět. Proč je v tomto jejich snění nenechat?

Fotografie: Pexels

Vše si dobře pamatuje

Chytré děti mají obecně dost dobrou paměť. A to zejména na fakta nebo čísla. Některé z nich si jen tak pro zábavu zapisují různá telefonní čísla nebo značky aut. A vše si dokážou zapamatovat, i když to viděly pouze jednou. A vy tak budete muset věnovat zvýšenou pozornost tomu, co dítěti slíbíte, protože si to stoprocentně bude pamatovat.

Fotografie Pixabay

Mají smysl pro humor

Chytré děti jsou také zábavné. Hodně je baví vyprávět vtipy a také je rády poslouchají. Je dost možné, že jakmile nastoupí do třídy, budou velice oblíbení, protože budou něco jako třídní klauni. Každý bude chtít být v jejich společnosti, a dokonce i učitelé se s nimi vždy zasmějí.

Zdroj: VeryWellMind