Bylinková detoxikace

Kdo říká, že na očistu organismu je tím nejvhodnějším obdobím jedině jaro, nemá tak úplně pravdu. I na začátku podzimu je vhodná bylinková detoxikace, která vaše tělo před zimou důkladně vyčistí a pomůže mu se připravit na nejchladnější období v roce. Detoxikace je proces zbavení se škodlivin. Rozhodli jsme se vytvořit dnešní článek, ve které se bylinkové detoxikaci podíváme blíže na zoubek a poradíme vám, které bylinky jsou k čemu vhodné. Jestliže vám záleží na vašem zdraví a chcete pro sebe udělat něco prospěšného, pak si následující řádky nenechte ujít. Bylinková detoxikace začíná!

Bylinková detoxikace pro: ledviny

Ledviny hrají významnou roli ve funkci odvádění škodlivých toxinů z těla. Nejenže mají za úkol vyrábět moč, ale zároveň zpět do krve vrací potřebné živiny. Jestliže své ledviny začnete přetěžovat, můžete si uškodit. Pro detoxikaci ledvin je vhodné vsadit na vřes, měsíček a pcháč oset.

Bylinková detoxikace pro: játra

I játra se podílí na očišťování krve od toxinů, alkoholu a dalších látek. Játra nejvíce zatěžujete především špatnými návyky. Pokud si dopřáváte smažená a tučná jídla, vaše játra asi nejsou příliš nadšená. Přetěžení jater se může projevit mnoha způsoby . pocitem na zvracení, špatným trávením apod. Pro regeneraci jater se hodí bříza, ostropestřec, jalovec a žito.

Bylinková detoxikace pro: kůži

Zapomenout při detoxikaci na největší lidský orgán by byl hřích. Lidská kůže vstřebává toxiny z okolí a následně se jich zbavuje potem a mazovými žlázami. Jestliže se objeví nějaký problém, poznáte to na jejím vzhledu. Nejčastěji se to projeví v podobě akné nebo celulitidy. Pro zlepšení stavu kůže a její detoxikaci použijte koupele z lopuchu, měsíčku, kostivalu nebo eukalyptu.

Bylinková detoxikace pro: střeva

Střeva vstřebávají veškerou potravu a zbavují vaše tělo odpadních látek. Jestliže nastane problém s funkcí střev, pak dochází k usazování toxinů, což má za následek zácpu, plynatost nebo například obezitu. Na detoxikaci střev je výborný len, pýr a dub.

Obrázek: pixabay.com