Častá konzumace alkoholu má řadu negativních účinků na vzhled. Tyto patří mezi hlavní

Fotografie: Unsplash

Podle některých je sklenka červeného vína na večer dosti zdravá a může napomáhat tvorbě krvinek, všeho moc však škodí a to i vašemu vzhledu.

Alkohol s sebou nese nejspíše více negativních dopadů na tělo než těch pozitivních. Jistě – občasné vypití jedné sklenky ještě nikoho nezabilo, ale pravidelná nebo nadměrná konzumace s sebou přináší řadu zdravotních rizik. Mimo ně se mohou projevit i dopady kosmetické, kdy se začne vaše tělo měnit, rychleji stárnout nebo může vypadat nezdravě.

Změní se vaše křivky a postava

Zapomeňte na štíhlý pas a pohledné boky, konzumace alkoholu prokazatelně zvyšuje hladinu cukru v krvi. Například taková sklenička vína má přibližně 150 kalorií a zpravidla se u popíjení také „uzobává“ ze stolu nebo obloženého talíře. Sečteno podtrženo, při jednom fláku s kamarádkami do sebe dostanete množství kalorií jako za celý den, což se odrazí na vaší postavě.

Fotografie: Unsplash

Pokožka prozradí hodně

Po večerní zábavě si mohou lidé všimnout viditelných kruhů pod očima, ty by vám mohli při pravidelné konzumaci zůstat. Vaše pokožka navíc začne vysychat v důsledku dehydratace, která se dostaví i navzdory tomu, že vypijete lahev červeného a 6 panáků. Alkohol vysušuje vaši kůži, vy tak budete vypadat starší a mohou se dříve začít objevovat vrásky.

Mohou vám ubývat vlasy

Časté pití alkoholu může mít negativní vliv i na vaše vlasy, a to i v nízkém množství. Podle některých expertů může i několik sklenic vína týdně stát za vypadáváním vlasů a jejich horším stavem. To by mělo být způsobeno tím, že v alkoholu je obsažena řada toxinů a škodlivých látek, které ucpávají póry, a to i na pokožce hlavy, čímž odstřihnou vlasy od živin a přísunu kyslíku.

Fotografie: Unsplash

Pozor na zubní kaz

Jak již bylo zmíněno výše, alkohol bývá zpravidla plný cukrů a nejrůznějších kyselin, ty mohou mít negativní dopad i na vaše zuby. V důsledku působení látek obsažených v alkoholu může docházet k erozi skloviny a vzniku nových kazů. Do určitého množství můžete být ještě v klidu, je však potřeba vědět kdy přestat, abyste nemusela celý další den trávit čištěním zubů.

Zdroj: WebMD