Červený provázek na ruce nosí čím dál více lidí. Není tomu však pouze pro ozdobu

Fotografie: Freepik

Již v dávném starověku nosili lidé červené náramky na zápěstí, které znamenaly ochranu před neštěstím. K tomuto červenému náramku se do dnešní doby pojí víra a říká se, že takový náramek chrání před zlými věcmi a dodává štěstí.

Podle vzniklé legendy červený náramek se sedmi uzly od blízkých, příbuzných – manželky, dětí a jiných, chrání rodinu od závisti a zlosti. Stane se z náramku amulet štěstí. Také bude velmi podstatné pořídit si pouze bavlnu, a navíc ji musíte koupit sami, nepřijímat ji jako dar.

Červenou nit umístěte na levé zápěstí

Právě levá ruka je ta, která má za úkol lapit veškeré negativní energie a emoce zaměřené na danou osobu. Z toho důvodu také bude nutné bavlněný provázek v červené barvě umístit na levé zápěstí. Na tomto místě vás ochrání před závistí, zlostí, ale zároveň pomůže při obtížném rozhovoru, pracovním jednáním, komunikaci s nepříjemnými lidmi, nebo také pokud vás trápí láska, která vám není opětována. Je mnohem více situací, kdy vám náramek dodá sílu či pomůže.

Zároveň je známo, že pokud se chcete zbavit vleklé nemoci, navlečte si náramek na levé zápěstí po dobu tří dnů a tří nocí. Po této době po půlnoci zapalte lampu nebo svíčky a červený provázek o ni zapalte a nechte vedle shořet.

Říká se, že pokud nit shoří, spálí se daný neduh a člověk se rychle uzdraví. Děti by měly mít správně navázanou červenou bavlnku na levé ruce, aby se zabránilo vzniku kožního onemocnění.

Červený provázek na pravé ruce

Bavlněný červený provázek lze nosit také na pravé ruce. A to tehdy, pokud chcete přilákat nebo si udržet bohatství či štěstí. Aby náramek fungoval, musíte na něm s pomocí milované osoby navázat sedm uzlů a zavěsit minci či co nejmenší klíč. Také dříve svobodné dívky nosily náramek na pravém zápěstí, aby mužům ukázaly, že jsou svobodné a připravené na novou známost. Ovšem, tento náramek měl zdobit nějaký červený předmět – dříve oblázek.

Proč musí být náramek červený

Už ve starověku měla vlna léčivou moc. Uzdravovala rány, zmírnila zánět, ale také bolesti kloubů. Vlna se nepřikládala k potížím bezvýznamně, obsahuje totiž látku zvanou lanolin.

Při kontaktu s kůží se tato látka dostává do těla a pomáhá uzdravovat. U amuletů jsou vždy různé barvy, ale říká se, že pouze červená je ta, která dokáže ochránit člověka před nebezpečím a zlostí. Červený vlněný náramek je spojován se sluncem a ohněm.