Chlapec si chtěl lehnout do rakve ke své mamince. Dojemná fotografie obletěla internet

Fotografie: Depositphotos

Ztráta rodiče je pro malé děti velmi bolestná. Přijdou tak o člověka, který je měl ještě stále ochraňovat a s nímž měly to nejsilnější pouto. Pětiletý chlapec nyní tímto těžkým obdobím prochází.

Smrt blízkých lidí je vždy velmi těžká a vyrovnat se s ní trvá dlouhou dobu. Pro malé dítě, kterému zemře matka, to znamená otřes celého jeho dosavadního života. Najednou je pryč ta nejmilovanější osoba, u níž mělo dítě pocit bezpodmínečného přijetí a ochrany. Tento filipínský chlapec se se smrtí matky nedokázal smířit a u její rakve seděl celých pět dní.

Ptá se, proč si nemůže za maminkou lehnout

Srdcervoucí fotografie sdílela teta malého chlapce, který truchlí u rakve svojí maminky. Ta zemřela při těžkém porodu a jeho malý bratr v tuto chvíli bojuje v nemocnici o život. Maminka už tu však není. Leží v rakvi a zdá se, že spí. Malý chlapec se ptá, proč si nemůže za maminkou lehnout. To všechny příbuzné rozpláče.

Hodná teta mu k rakvi přistaví židli, aby se mohl aspoň přes sklo podívat na svou milovanou maminku. Chlapec se na sklo rakve položí a kouká na ni. Nerozumí tomu, že maminka nereaguje a proč už tu pro něj nemůže být: „Proč si nemůžu lehnout vedle mámy?“ Jeho tetě to trhá srdce a ptá se: „Jak mu to mám vysvětlit?“

Chlapec zůstával u rakve i přes noc

K večeru se všichni odebrali spát, chlapec však odmítl svoji maminku opustit. Srazil si k sobě dvě plastové židle a celou noc spal u její rakve. Své místo neopustil ani po následujících pět dní, kdy byla rakev s jejím tělem vystavená. Měl tu svou plastovou židli a chvílemi na ní posedával, chvíli se koukal na svoji maminku. Nikdo s ním nehnul, nechtěl od ní odejít.

Lidé, kteří fotografie viděli, projevovali rodině upřímnou soustrast a lítost nad tím, co tento malý chlapec musí prožívat. Jeden z komentujících napsal: „Nemohl jsem zadržet slzy, když jsem se na toho chlapce podíval. Je příliš mladý na to, aby prošel bolestí ze ztráty matky.“ Nikdo nedokázal ženě poradit, jak chlapce ochránit před touto bolestí. Všichni doufají, že se chlapec, i díky milující rodině, dokáže přes ztrátu maminky brzy přenést.

Zdroj: Upsocl