Chyby, kterých se často dopouštíme při výchově a péči o psa. Tyto opravdu nedělejte

Fotografie: Freepik

Výchova domácího mazlíčka není jednoduchá a řada lidí dělá často chyby, které si ani neuvědomí. Pokud máte doma pejska, existuje několik věcí, kterým byste se měli při jeho výchově vyhnout.

Pejsci jsou příjemní společníci zejména pro lidi, kteří se cítí osamoceni, velmi dobře však také doplňují rodinný kruh v rodinách s malými dětmi. Většina lidí si pejska pořizuje ještě v jeho útlém věku s cílem jej správně vychovat. Štěně si dobře zvyká na nové prostředí a rychle se adaptuje. Existují však určité věci, které bychom pejskovi neměli dělat, přestože se mohou zdát jako banální. Mohli by vést k velkým problémům.

Fotografie: Freepik

Co při chování psa nikdy nedělat

I přestože můžete mít pocit, že při výchově pejska děláte všechno správně, můžete udělat chybu, kterou si v podstatě neuvědomíte. Pokud nechcete pejskovi nechtěně způsobit emocionální ale i fyzickou újmu, vyhněte se následujícím věcem.

Nenechávejte pejska samotného v autě

Auto je uzavřený prostor s proměnlivou teplotou. Necháte-li pejska samotného v autě například během nákupu, hrozí mu nejedno nebezpečí. Nejenže může dojít k jeho odcizení, ve velmi teplých měsících může dojít k jeho přehřátí, což může mít velmi vážné zdravotní následky. V zimě se pejsek zase může podchladit. Berte zvíře s sebou, kam jen můžete.

Pracujte s jeho chybami

Výchova pejska znamená neustálý trénink založený na pozitivním odměňování správného chování. Pokud zvíře nedokáže rozlišit dobré a špatné chování, nikdy jej nevycvičíte. V tréninku buďte důslední, nepromíjejte mu chybné chování.

Fotografie: Freepik

Nepřekrmujte ho

Nejen nadměrné množství pamlsků, ale i běžného krmiva může být pro pejska nebezpečné. Obezita pejsků vyvolává další zdravotní problémy, které mohou vést k velkým bolestem. Dodržujte správnou životosprávu a dostatek pohybu i u svého mazlíčka.

Starejte se o jeho zuby

Pejsci často trpí infekcemi ústní dutiny, proto je potřeba se správně starat o jejich zuby. Dopřejte jim čistící tyčinky a kontrolu u veterináře.

Používejte správnou výbavu

Pro pejska vyberte vhodné vodítko i obojek podle toho, jaké jsou specifické požadavky jeho plemena. Někteří pejsci potřebují kšíry nebo postroj, jiní zase obyčejný obojek. Ideální je poradit se s veterinářem.

Zdroj: PetMD