Zcela jasné důvody k ukončení vztahu, ačkoli svůj protějšek stále celým srdcem milujete. Přestaňte se zbytečně trápit

Fotografie: Freepik

Láska je někdy slepá. A to doslova. Přes zamilovanost nevidíte nic špatného, co vám protějšek dělá. Víme, kdy ukončit vztah, ačkoli partnera milujete.

Potkali jste perfektního muže, zamilovali jste se do něj, začali jste pomalu pracovat na vztahu a ouha. Muž se k vám nechová nejlépe. Ale vy mu stále odpouštíte. Nedokážete situaci změnit, ale ani nedokážete odejít ze vztahu pryč. Není vhodné se celý život trápit a libovat si ve svém smutku. Ideální je najít sílu a toxický vztah ukončit.

Vynaložili jste veškerou snahu

Cokoli jste obětovali a udělali, bylo to jako házet hrách na stěnu. Vaše úsilí nebylo oceněno a protějšek si toho ani nevšiml. Problém není ani v tom, že jste unavení, ale v tom, že se váš partner nesnaží kroky kupředu udělat společně s vámi. Vše na světě však má svůj limit. Možná se vám zdá, že tak okouzlujícího, inteligentního a vtipného muže už nepotkáte. Nemluvě o tom, abyste se do něj zamilovala. Velmi se mýlíte. Takových lidí je více než dost. Nepotkáte je však do chvíle, než přerušíte vztah, který vás ubíjí.

Fotografie: Pixabay

Pokud doufáte, že se ve vašem životě objeví někdo perfektní a teprve pak toho nepravého opustíte, doufáte marně. Takto to nefunguje. Abyste do svého života mohli pustit někoho nového, musíte se nejprve odpoutat od člověka, na kterém jste zvyklí. Očividně jste s ním jen ze setrvačnosti. Je to však překážka v tom, začít nový vztah. Myslete na to, že toxický vztah vás jen okrádá o energii. Není potřeba snažit se pro někoho, kdo o to vlastně vůbec nestojí.

Fotografie: Freepik

Životní lekci už jste dostali

Vztahy nejsou náhodné. Jsou dány osudem. Jste v nich proto, abyste něčemu porozuměli a objevili něco v sobě nebo v druhých. Jsou nezdravé, ale jsou pro vás důležitou lekcí. Po nějaké době je však vhodné šlápnout na plyn a posunout se dál. Není dobré dávat neustále další a další šance vztahu, který nefunguje. Jste inteligentní a krásní a jistě najdete člověka, který tyto vaše přednosti ocení. Důležité je začít se tak vidět, abyste se začali cítit dobře.

Fotografie: Pexels

Ženy rády klamou samy sebe. Myslí si, že jsou chlapi příliš drsní, než aby dali najevo své city. Rádi také předstírají, že je jim něco jedno, ačkoli to tak není. Ve skutečnosti byste si určitě všimli, pokud byste byli opravdu upřímně milováni. Muž, pokud chce zavolat, udělá to. Myslete také na to, že otevřené vztahy bez závazků jsou předem určené k zániku. Existují však výjimky. Někteří jsou totiž s takovým vztahem spokojení. Je ale důležité, aby to stejně cítili obě strany. Avšak i tak myslete na to, že rozloučení je v takovém případě jen otázkou času.

Zdroj: Psychology Today