Důvody, které vám pomohou objasnit, proč na vás jiní lidé útočí a jak se tomu nejlépe bránit

Fotografie: Pixabay

Pokud se v životě setkáváte s pomluvami směřujícími na vaši osobu, podívejte se, jaká toho může být příčina. Lidé jsou zvyklí ukazovat na ty, kterým se daří.

Lidé mnohdy soudí ostatní na úkor toho, aniž by věděli, jak na tom ve skutečnosti jsou. Často se tak například stává, že sedíte v nemocnici a doktor si zavolá nejprve vás, namísto toho, kdo přišel před vámi. Daný člověk si tak o vás bude pravděpodobně ihned myslet, že jste zabedněnec, který nerespektuje ostatní, přičemž neví, že vy jste si již před čtrnácti dny zamluvili tu danou hodinu. Existuje však spousta dalších situací, kdy na vás lidé mohou bezdůvodně útočit. Podívejte se na to, které to jsou a co dělat, abyste se dostatečně obhájili.

Pocit, že ohrožujete něčí blahobyt

Pokud například krásná žena přijde do společnosti mnoha zadaných či ženatých mužů, jejich partnerky ji budou pravděpodobně ihned pomlouvat. Není to jen o tom, že si budou připadat ošklivější, a tak na ni budou házet co nejvíce špíny. Navíc budou mít strach o svoje muže, kteří ji budou nenápadně okukovat. Někdy tak musíte mít na paměti, že už jen vaše přítomnost může někomu připadat ohrožující.

Fotografie: Freepik

Dokážete to, co oni ne

Pokud si člověk může dovolit utratit spoustu peněz za své požitky, zatímco jeho okolí šetří, nikdy se nevyhne smyšleným pomluvám a dalším slovním útokům na jeho osobu. Nikoho totiž nezajímá, jak moc jste dřeli, abyste si to nové auto nebo bazén mohli pořídit. Pokud zkrátka máte to, co druzí ne, vždy budete vyčnívat, což vyvolává dostatek závistivé pozornosti. Snažte se tak ignorovat všechny, kdo vám nedokáže dopřát zasloužené odměny, a neváhejte se jejich pomluvám vysmát. Jste přeci lepší než oni.

Nadměrná laskavost růže nepřináší

Pokud někomu dlouhodobě poskytujete podporu, můžete si z daného člověka velmi snadno vypěstovat nepřítele. Lidé totiž často nedokážou unést, když jejich zachránce, který jim doteď pomáhal, najednou nemá čas a musí se věnovat své práci. Navíc si daný jedinec pravděpodobně usmyslí, že jste se na něj vykašlali i přesto, co vše jste pro něj udělali, a že si jeho vděk nezasloužíte. Pravděpodobně vás tak bude pomlouvat, protože nebude chtít, aby se někdo dozvěděl, že jste mu pomohli v jeho životní cestě.

Fotografie: Unsplash

Chtějí být na vašem místě

Ano, pokud se vám daří, najde se nespočet lidí, kteří budou chtít být na vašem místě. Těmto lidem však pravděpodobně nikdy nedojde, kolik úsilí, práce a nervů jste museli investovat, abyste se dostali tam, kde nyní jste, a jaké obtíže jste museli překonat. Je totiž běžné, že člověk vidí pouze výsledek, a snaží se tak převzít to, co už je hotové, místo toho, aby vytvářel něco svého. Nemusíte se však bát, většinou se tito lidé rychleji dočkají krachu než úspěchu.

Fotografie: Unsplash

Jak reagovat na narážky ostatních?

Nejlépe se daří odpuzovat závistivce těm, kdo mají smysl pro humor. Schopnost vtipkovat během toho, co se vás někdo pokouší urážet, vás totiž okamžitě staví do nezranitelné pozice. Nemusíte složitě reagovat a snažit se bránit svou osobnost, pouze byste tak akorát plýtvali svou drahocennou energií, kterou můžete investovat do něčeho zajímavějšího a hodnotnějšího. Pokud zůstanete klidní, závistivec po chvíli ustoupí a najde si jiný, zranitelnější objekt.

Zdroj: VeryWellMind