Epsomská sůl má mnoho využití. Například jako dokonalý pomocník na zahradě

Fotografie: Freepik

Epsomská sůl je pokladem přírody. Dokonalá pro koupele i jiné použití. I přes její kladné účinky není vhodná pro konzumaci. Má totiž hořkou chuť, kterou byste akorát tak zkazili jídlo. Využijte ji jinak.

Epsomská sůl je minerál pocházející z přírody objevený v Epsomu v Anglii. Využívá se především v koupelně k úlevě od bolesti, ale lze ji využít také na zahradě jako hnojivo, po kterém rostliny porostou a budou vyživené převážně hořčíkem a kyslíkem.

Fotografie: Freepik

Zvýšení růstu v noci

Zelenina z čeledi lilkovitých je pěstována nejčastěji. Mezi takovou zeleninu spadají rajčata, papriky, brambory, ale i lilky. Také se říká, že tento druh zeleniny roste převážně v noci. Aby měla rostlina lepší chuť a lépe rosta, je potřeba ji dodat více hořčíku. Tento minerál je vhodné doplnit pomocí epsomské soli. Abyste rostlinám tuto živinu dopřáli, nasypte na zeminu kolem rostliny jednu polévkovou lžíci soli.

Pokud chcete, aby se sůl rychleji rozpustila, nasypte jednu polévkovou lžíci do třech a půl litrů vody a zalijte zeminu kolem rostliny. Hnojení pomocí epsomské soli můžete praktikovat každých čtrnáct dní.

Odstraní zahradní škůdce

Škůdci jsou noční můrou pro zahrádkáře. Jistě to znáte, trávíte mnoho času přípravou zahrady, okopáváte ji, chystáte, pěstujete sazeničky, sázíte a škůdci tuto pracnou přípravu úplně zničí. V takovém případě může pomoci epsomská sůl. Stejně jako kuchyňská sůl, bude i tato sůl odpuzovat šneky a slimáky. Funguje velmi podobně jako křemelina, která spolehlivě odláká škůdce. Jednoduše rozpusťte sůl ve vodě a zalijte s nimi zeminu kolem rostlin.

Fotografie: Freepik

Sladší plody

Pokud budete pravidelně hnojit ovocné stromy pomocí epsomské soli, plody budou více sladší. Sůl podpoří tvorbu chlorofylu. Jestliže rostliny mají více chlorofylu, oplývají větším množstvím energie. A pokud mají rostliny a stromy vyšší podíl energie, dokážou produkovat více cukru.

Odstraňuje plevel

Znáte někoho, kdo rád okopává a odpleveluje zahradu? My tedy ne! Pomocí epsomské soli můžete docílit minimálního výskytu plevele. Smíchejte pět šálků soli s třemi a půl litry vody a trochou mýdla. Tuto směs nalijte do lahve s rozprašovačem a postříkejte s ní vyrůstající plevel. Plevel tak brzy uhyne. Pozor na to, abyste tuto směs nestříkali na jiné rostliny na zahradě.

Zdroj: GardeningKnowHow