Ústní voda není dobrá pouze pro ústní hygienu. Nalezne celou řadu dalších využití. Nezná je přes 90% lidí

Fotografie: iStockPhotos

Ústní vodu najdeme v každé domácnosti, používá ji většina z nás. V každé domácnosti má čestné místo někde na poličce v koupelně, nejčastěji snad na umyvadle. Ústní vodu nemusíte schovávat jen v koupelně pro účely ústní hygieny, slouží totiž jako dezinfekční a čistící prostředek hned v různých oblastech.

Že jste o tom ještě neslyšeli? V tom případě je na čase rozšířit své obzory. Třeba Vám příště ústní voda pomůže i s jinými věcmi než jen s ústní hygienou. Řekli byste třeba, že Vám taková ústní voda může pomoci s tvrdou a zrohovatělou kůží na nohou, s dráždivým štípancem od hmyzu, čištěním záchodu, ale i s urputným bojem proti lupům ve vlasech.

Jak tedy ústní vodu použít jinak?

  • Koupat nohy v ústní vodě se Vám může zdát poněkud nevýhodné v závislosti na ceně kvalitní ústní vody. Řekněme si upřímně, máte pravdu. Koupat si nohy ve škopku s ústní vodou opravdu není tou nejlevnější variantou, ale zaručeně je jednou z těch nejúčinnějších. Díky ústní vodě Vám začnou mizet mozoly a otlačená místa na nohou. Zároveň také perfektně vyhlazuje a zjemňuje hrubou, tvrdou a zrohovatělou kůži na chodidlech, která je zejména typická pro oblast paty.
Fotografie: Freepik
  • Pokud Vás trápí dráždivý štípanec od hmyzu, který svědí, štípe a rudne a máte problém si s ním poradit přípravky určenými na kousnutí hmyzem? Zkuste si nanést ústní vodu na kousek vaty a přiložit na postižené místo. Dejte tomu tak 5 minut a uvidíte, že se nepříjemné pocity zmírní.
  • Jestli se Vám nedaří vyčistit záchod běžně používanými čistícími prostředky, a ještě byste ho jako bonus rádi vydesinfikovali, také můžete použít ústní vodu a nalít ji do záchodu. Opět se nejedná o úplně levnou variantu, ale výsledek samozřejmě stojí za to. Nechte ústní vodu zhruba hodinu působit a poté spláchněte. Záchod se perfektně rozzáří.
  • I lupy jsou zrádná věc, která trápí také mnohé z nás. Mohou být zapříčiněny hned několika důvody. Smíchejte vodu s ústní vodou v poměru jednoho dílu ústní vody a dvou dílů obyčejné vody. Aplikujte tuto věc na vlasy a nechte půl hodiny působit. Poté opláchněte.
Fotografie: Freepik

Ústní voda může být prospěšná i domácím mazlíčkům

U domácích mazlíčků funguje ústní voda zejména jako přípravek pro prevenci blech. Až budete svého miláčka koupat, vzpomeňte si na ústní vodu a smíchejte její malé množství s šamponem. Pak zvířátko umyjte stejně jako kdy jindy.