Netradiční využití alobalové fólie v domácnosti. Hospodyně prozradila po léta ověřené fígle

Fotografie: Freepik

V domácnosti každé ženy jistě najdete místo pro potravinovou fólii. Hodí se totiž na nejrůznější věci nejen v kuchyni. Na co všechno ale můžete fólii použít? Podívejte se na naše tipy a obohaťte tak svou domácnost o další praktické kroky.

Alobalová fólie na tisíc způsobů

Roli alobalu můžete mít připravenou pro denní použití přímo na kuchyňské lince či pro ni najít vhodné místo v zásuvkách kuchyně. Ty nejlepší vlastnosti potravinové fólie z alobalu jsou:

  • dlouhotrvající udržitelnost tepla
  • pevný povrch
  • vhodné pro vysoký stupeň teploty
  • dobrá tvarovatelnost

Pokud se chystáte například na velikonoční barvení vajíček či na hraní s barvami a dětmi, pak se vám alobalová fólie bude hodit. Rozbalte roli fólie na stůl a ohněte ji přes roh stolu. Po nabarvení fólii jednoduše odstraníte a materiál stolu či linky zůstane bez známek zašpinění.

Vaše zničená pánev nemusí hned letět do koše. Pokud prozatím nemáte jinou vhodnou pánev, použijte na vaření či smažení tu zničenou, poškrábanou nebo spálenou. Kolem jejího povrchu rozprostřete alobalovou fólii a pokrm připravujte na ní. Pak vás nemusí žádné nedostatky pánve rozčilovat.

Nestačíte nikdy sníst banán dříve, než zčerná? Rychle černající banány jsou od teď minulostí. Zabalte každý banán zvlášť do alobalové fólie a vložte ovoce do lednice. Vydrží vám tak mnohem déle čerstvé a krásně žluté.

Fotografie: Getty Images

Skvělý tip pro skvělé pečení moučníků

Jestliže jste vášnivá pekařka nejrůznějších sladkých koláčů či buchet, určitě znáte ten nepříjemný moment, kdy se vám lehce připálí okraje moučníku. Abyste tomu zabránili, stačí právě okraje koláče zabalit do potravinové fólie. Tím dosáhnete toho, že okraje zůstanou krásně zlatavé a přitom měkké.

Díky skvělé tvarovatelnosti alobalu si z něj můžete připravit libovolný tvar. Pokud tedy nemáte misku pro zapečený pokrm, vytvarujte si ji včetně okrajů z alobalové fólie. Zkuste také zapojit kreativitu a připravte například pro každého člena rodiny osobní zapékací misku s večeří.

Pokud alobal zmuchláte do kuličky, vznikne vám tvrdí a odolná škrabka na cokoliv. V případě, že si nevíte rady při mytí nádobí se zaschlými povrchy, pak můžete místo drátěnky použít právě tuto kuličku z alobalu. Věřte, že taková vychytávka se vám bude ještě hodit.